image
5 Квітня 2020 | 14:41

Заклади для хворих на COVID-19 в областях будуть переглядати, – Ляшко

Заклади, які раніше були визначені як заклади першої хвилі для прийому хворих на коронавірусну хворобу в різних областях України, буде переглянуто.

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу в неділю.

"З учорашнього дня у нас на штабі було розглянуто питання готовності закладів охорони здоров'я до зустрічі з COVID-19, особливо закладів першої хвилі, яких ми затвердили наразі 240.

На штабі було сформовано 4 групи, до яких входять представники МОЗ, Національної служби здоров'я, а також Держслужби з надзвичайних ситуацій. І з сьогоднішнього дня ці групи поїхали до областей, щоб переглянути правильність визначення закладів, які будуть надавати медичну допомогу хворим з коронавірусною хворобою, а також надати практичні рекомендації щодо облаштування закладів, а також правильності запуску санітарного сортування", - зазначив Віктор Ляшко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З чим зустрічають активну фазу коронавірусу лікарні Волині?

Ляшко також зазначив, що у неділю вранці завітав до Броварської центральної районної лікарні, де запроваджено санітарне сортування на вході до закладу. Він назвав це позитивним прикладом і попросив усіх керівників закладів охорони здоров'я взяти його на озброєння. 

"Тиждень тому ми розгорнули наметові містечка біля інфекційних лікарень, але даному випадку в Броварах це розгорнуто при вході на територію лікарню.

Сортуються всі з підозрою на COVID-19, відходять в один бік, а всі інші, щоб потрапити до певних відділень лікарні, походять температурний скринінг, дезінфекційну обробку і в подальшому рухаються по певних коридорах, щоб не перетиналися потоки хворих з температурою, хворих з травмами, а також лікарі йдуть в окремому напрямку.

Це створює певні незручності на першому етапі, коле налагоджується робота, але це вимушені заходи, які дозволять запобігти поширенню коронавірусної хвороби і запобігти занесенню коронавірусної хвороби в заклади охорони здоров'я, де ще не перебувають хворі з підозрою на коронавірусну хворобу або з коронавірусною хворобою", - заявив головний санітарний лікар країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинські рятувальники розгорнули в Луцьку намет для прийому хворих на коронавірус (ФОТО)

Ляшко також зазначив, що у суботу штабом з ліквідації надзвичайних ситуацій оновлено вимоги до контрольно-пропускних пунктів, які будуть встановлюватися на в'їздах і виїздах до кожної області. 

"Ми прописали, хто там повинен перебувати, які заходи здійснювати, як проводиться скринінг, в тому числі температурний, і перевірка документів", -додав Ляшко.

Ляшко також підтвердив, що, за новим стандартом надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу, у всіх померлих від пневмонії має бути забраний матеріал для перевірки на коронавірус методом ПЛР. 

Нагадаємо, що 29 березня МОЗ України визначив 240 медичних закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, стан яких погіршується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офіційно: в Україні підтвердили 1251 випадок коронавірусної хвороби, на Волині — 19

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Head html

Вас також може зацікавити