image
 |  5 11 Січня 2020 | 11:58

Заступник Пустовіта розповів про своє досягнення: створення муралу біля Луцькради

Заступник Пустовіта відзначив іменини відомої художниці, за мотивами якої у місті створили мурал. 

Про це пише Волинь24.

Що ви знаєте про роботу Луцьких заступників? Практично те, що їх насичений на події робочий день це передусім очевидно не вирішення господарських питань, а ні? Вони скликають журналістів та розповідають про розмальовану стіну біля міської ради. Наче це одне із головних досягнень теперішньої влади, якими вони дуже, дуже пишаються. 

Отож, в суботу, 11 січня 2020 року у Луцьку відбувся прес-брифінг з нагоди річниці дня народження видатної української художниці Марії Примаченко.

Захід відбувся біля муралу, що був створений за мотивами її малюнків (стіна за будівлею Луцької міськради на вулиці Богдана Хмельницького, 19), за участі заступника міського голови Костянтина Петрочука, повідомили в департаменті департаменті сім'ї, молоді та спорту Луцької міської ради.

Костянтин Петрочук розказав про ідею та процес створення муралу, вшанувавши пам'ять видатної художниці та нагадавши всім про величезний творчий спадок, який залишила Марія Примаченко.

Дивує, що замість того щоб вирішуватися стратегічні проблеми для міста, заступник мера міркує над створеннями муралів. Хоча може у Луцьку вже вирішили проблеми з паркуванням авто, чи транспорту, чи створення нових інженерних споруд. 

А це мурали в "Старму місті", чекаємо коли Костянтин Петрочук прийде для брифінгу на історичні вулиці нашого Луцька.

  

Довідково:

12 січня 2020 року виконується 111 років з дня народження видатної української художниці Марії Примаченко, представниці «наївного мистецтва», лауреата Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, заслуженого діяч мистецтв УРСР з 1970, народної художниці України. 2009 рік — за рішенням ЮНЕСКО — визнано роком Марії Примаченко.

Ім’я художниці відоме у всьому світі, її твори з незмінним успіхом експонуються на виставках у Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі, Празі та інших культурних центрах на

всій земній кулі.

Сьогодні картини Марії Примаченко оцінюють в десятки тисяч доларів, проте все життя художниця прожила у скруті.

Марія Оксентіївна і її постать оповиті химерними загадками та таємницями.

Творчості Примаченко в останні десятиліття присвячені статті, альбом, науково- популярні фільми, теле- і радіопередачі.

У 1937-му картини Марії Примаченко виставляли в Парижі. Тоді іспанський художник Пабло Пікассо зазначив, що, якби вона жила у Франції, могла б стати відомішою, ніж він.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити