image
 |  4 25 Червня 2019 | 08:44

Зеленський залишив українську делегацію в ПАРЄ без дипломатичної підтримки президента

Депутати зверталися до президента за дипломатичною підтримкою напередодні сесії ПАРЄ, але на Банковій їх проігнорували.

Про це пише ZN,UA.

Представники української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи зверталися до президента Володимира Зеленського з проханням задіяти дипломатичні важелі, щоб не допустити скасування санкцій ПАРЄ проти РФ. Однак в Офісі президента прохання депутатів, які представляють інтереси України в Раді Європи, проігнорували, повідомили голова української делегації Володимир Ар'єв і перший віце-спікер Ірина Геращенко. 

"На моє прохання провести таку зустріч з президентом Зеленським, щоб скоординувати дії, щоб заручитися підтримкою нової влади, ми отримали мовчання. Вперше за багато років українська делегація не має дипломатичної підтримки з боку глави держави", - цитує Ар'єва прес-служба партії "Європейська Солідарність".

Слова Ар'єва підтвердила Ірина Геращенко, яка також є членом української делегації в ПАРЄ. Вона пояснила, що депутати просили президента про зустріч, "щоб обмінятися інформацією про виклики, узгодити наш спільний план дій, проговорити, як тримати оборону в РЄ".

"Це вимагало серйозної кулуарної роботи, тиску на наших міжнародних партнерів, щоденних телефонних переговорів з партнерами не тільки в рамках міжпарламентського діалогу та дипломатичної роботи. Це вимагало, в першу чергу, лідерства президента", - написала віце-спікер на своїй сторінці у Facebook ввечері у понеділок, 24 червня.

Геращенко підкреслила, що до обрання Зеленського президентом українська дипломатія діяла злагоджено для відстоювання національних інтересів, у тому числі, в Раді Європи і ПАРЄ.

"Так було всі попередні п'ять років. У січні 2019 року нам вдалося зупинити цю доповідь пані Суттер, її відправили назад у комітети. І тільки наша делегація, наш посол Дмитро Кулеба, наше МЗС, президент Порошенко і його радники знають, яка тоді була проведена попередня робота, як ми включили всі механізми переконання Німеччини і Франції", - зазначила політик.

Тепер же, за словами Геращенко, українська делегація опинилася "один на один" із прихильниками повернення росіян у ПАРЄ. Українських депутатів підтримують колеги з Британії, Грузії, Польщі, Литви, Латвії й Естонії та інших держав. Однак президент Зеленський фактично залишив українську делегацію без своєї дипломатичної підтримки, констатувала віце-спікер.

Вона також візначила позицію українських депутатів, які хоч є політичним опонентами у Верховній Раді, однак виступають єдиним фронтом у ПАРЄ.

Ар'єв, у свою чергу, нагадав, що ПАРЄ роками залишалася однією з найважливіших міжнародних майданчиків, де Україна протистояла Росії та її "адвокатам".

"У резолюції ПАРЄ від 2014 року чітко зазначено, що позбавлення права голосу РФ і виведення її парламентаріїв з керівних посад Асамблеї пов'язано, насамперед, з анексією Криму та окупацією української території", - зазначив депутат.

"І коли сьогодні звучать заяви європейських політиків про те, що делегацію РФ потрібно повертати в ПАРЄ тільки через те, що росіяни позбавлені можливості захищати свої громадянські права в європейських судах, то, з огляду на триваючу агресію Росії проти України, це виглядає як політика подвійних стандартів. А щодо українських громадян, які продовжують потерпати від окупації, взагалі – цинічним блюзнірством", - додав він.

На думку Ар'єва, ситуація для Росії істотно покращилася, так як Франція і Німеччина вирішили пом'якшити свою позицію щодо держави-агресора, а також у зв'язку з посиленням популістів у європейських парламентах.

"Щоб Російська Федерація залишилася за дверима Парламентської Асамблеї, потрібен не лише чіткий сигнал з Києва, але й повна мобілізація всіх дипломатичних каналів для протидії повернення Росії до ПАРЄ", - підсумував голова української делегації.

Відзначимо, що в ході зустрічі з Володимиром Зеленським у Парижі Еммануель Макрон повідомив про бажання зберегти членство РФ у Раді Європи. Президент України на заяву президента Франції не відреагував.

Читайте також: Зняття санкцій з РФ послабить ПАРЄ і не зупинить агресора – МЗС України

Нагадаємо, 24 червня ПАРЄ приступила до обговорення доповіді бельгійської депутатки Петри де Суттер. За підсумками доповіді буде розглянуто проект резолюцію про внесення поправок до Регламенту ПАРЄ щодо обмеження санкційного механізму Асамблеї.

Регламентний комітет ПАРЄ 3 червня схвалив проект резолюції, в якому запропонував надати російській делегації повноваження для участі в червневій сесії. Документ також пропонує змінити Статут організації і вказати, що "в разі оскарження або перегляду повноважень члени не можуть бути позбавлені права голосу, права виступати, бути представленим в Асамблеї та її органах".

У зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни в правила формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій з Росії.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.

Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціював внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робить у списку «Слуги народу» російський лобіст?

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити