Польський прем’єр поставив Хмельницького в один ряд із Гітлером та Гіммлером (ВІДЕО)

12 Лютого 2018 Новини

Про це прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький заявив 11 лютого 208 року під час зустрічі у публічній бібліотеці з жителями Холма, що в Люблінському воєводстві, – інформує Леополіс.

Головною темою виступу очільника Ради міністрів Польщі була історія непростих взаємин польського та єврейського народу упродовж віків.

У нас майже тисяча років співпраці на одній землі з євреями, цього не можна порівняти з іншими країнами в Європі та світі. Євреї почувалися на наших землях щасливими. Багато з них проживало в Холмі, – зазначив Матеуш Моравєцький.

Як додав прем’єр-міністр, у спільних інтересах Польщі та сучасного Ізраїлю є боротьба за історичну правду.Кажучи про історію польсько-єврейських відносин, Матеуш Моравєцький підкреслив, що суверенна Польща ніколи не виганяла євреїв. Навпаки, різними привілеями створила їм добрий простір для життя. Прем’єр-міністр також нагадав, що в Польщі вперше в Європі заборонено фальшиве звинувачення євреїв у ритуальних убивствах.

 Польські правителі скористалися мудрістю наших єврейських братів, – зазначив глава уряду.

Разом із тим, Матеуш Моравєцький, розповідаючи про гоніння євреїв у середні віки, зазначив, що в єврейській історіографії повстання Богдана Хмельницького порівнюється практично з Голокостом. У цей час доходило до значних злочинів, в результаті яких вбито майже сто тисяч євреїв. Польський прем’єр також розповів історію про облогу Львова військами Хмельницького, під час якої городяни відмовились буцімто на вимогу гетьмана видати йому міщан-євреїв. Моравецький у своєму виступі також навів слова одного з рабинів, який нібито під час недавньої конференції у Торуні поставив Хмельницького в один ряд з Гітлером та Гіммлером. Моравєцкий підкреслив, як на певні речі можна дивитися з різної перспективи.

Для наших сусідів Хмельницький – це національний герой, а для нас той, який зробив перший акорд у загибель Речі Посполитої, – зазначив очільник польського уряду.

Виступ польського прем’єр-міністра Тадеуша Моравєцкого про Богдана Хмельницького з 17:50 до 20:00 хвилини:

Залишити відповідь

2 Коментарі На "Польський прем’єр поставив Хмельницького в один ряд із Гітлером та Гіммлером (ВІДЕО)"

avatar
  Підписатися  
Найновіший Найстаріший Голоси
Сповістити про
Володимир
Гість

Виправдовується ! Бреше, пся крев красна !

Myroslava
Гість

Нам своє робить. Нехай скаженіють.Це їхні проблеми.Те що сусіди сходять жовчю, то їм самим не на користь. Поляки, як і мадяри переслідують свої інтереси в Україні, ностальгуючи за колишньою імперією, головне українцям не виправдовуватися, а поливати свій город…)))