image
 |  0 25 Червня 2018 | 17:42

Ліквідація Департаменту спецрозслідування ГПУ згорне розслідування «справ Майдану», - адвокати «Небесної сотні»

Адвокати потерпілих - учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності - дуже занепокоєні інформацією про заплановану ліквідацію Департаменту спеціальних розслідувань (ДСР) Генеральної прокуратури України та розцінюють це як згортання розслідування «справ Майдану» і припинення процесуальної підтримки справ, які вже передані до суду.
Про це 25 червня 2018 року повідомляє сайт «Інтерфакс-Україна».
У відкритому зверненні адвокатів «Небесної сотні» до генерального прокурора України Юрія Луценка, текст якого розміщено на сторінці «Адвокатської дорадчої групи», адвокати нагадують, що Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури було створено в січні 2015 го року під тиском потерпілих, адвокатів, громадськості.
І лише після цього почалися реальні просування в розслідуванні. Поступово вдалося зібрати в цьому підрозділі розслідування більшості справ за різними епізодами злочинів проти Майдану, які на той час мертвим вантажем лежали у різних структурних підрозділах прокуратури і МВС, - йдеться в зверненні.

У травні 2016 року Управління спеціальних розслідувань було реорганізовано в Департамент, до його штату також увійшли прокурори, які працювали в складі управління процесуального керівництва.
На жаль, через п'ять місяців із Департаменту спеціальних розслідувань вивели половину слідчих і прокурорів у новостворене управління з розслідування злочинів, скоєних злочинними організаціями. Анонсувалося, що цей відділ має опікуватися справами Майдану, але фактично цього майже не відбувалося - нові провадження не передавалися до судів, підозри не повідомлялися, справи, які вже були в суді, грузли на місці. Це є прикладом того, як «розслідуються» справи Майдану в інших підрозділах - ніяк, - наголошують адвокати «Небесної сотні».

Захисники потерпілих переконані:
Ліквідація ДСР і розпорошення слідчих і процесуальних керівників різними підрозділами знищить єдиний координаційний центр розслідувань - єдине бачення, стратегію, нівелює напрацювання попередніх років, на тривалий час зупинить, або значно сповільнить розслідування, взагалі його зведе нанівець.

Вони вважають, що метою зазначеної реорганізації (ліквідації ДСР) є бажання «позбутися незручного і нелояльного підлеглого - Сергія Горбатюка», незручних слідчих і прокурорів і ліквіція центру дійсно процесуально незалежних слідчих і прокурорів, як це передбачено КПК.
Подальшою метою цієї реорганізації адвокати убачають намір «управляти в ручному режимі справами, які мають для керівництва ГПУ інтерес (наприклад - справа щодо П. Манафорта, справи щодо посадовців, справи щодо керівництва Нацполіціі і СБУ), а про інших – забути».

У зв'язку з цим вони просять не маніпулювати громадською думкою і не поширювати від імені Генеральної прокуратури неправдиві відомості про нібито зумовленої законодавчими змінами запланованої «реорганізації» ДСР, оскільки з моменту створення Департаменту наказом цього ж генерального прокурора в 2016 році таких змін у законодавстві не відбувалося, а наявність у складі ДСР одночасно і слідчих відділів і відділів процесуального провадження в повному обсязі відповідало законодавству України як в 2016 році , Так і відповідає зараз.
А проблемні питання позбавлення прокуратури функції слідства, які ГО «Адвокатська дорадчий група» неодноразово порушували, жодним чином не вирішуються ліквідацією або ж реорганізацією ДСР, - додають юристи.

Також адвокати Небесної сотні висунули до генпрокурора низку вимог, серед який збереження і посилення Департаменту спеціальних розслідувань, як структурного підрозділу, в рамках якого відбувається координація, створення і реалізація стратегії розслідування і підтримання обвинувачення в суді за різними епізодами злочинів проти Майдану.
Не зменшувати, а збільшити кількість слідчих і прокурорів ДСР, задіяних у розслідуванні та процесуальному керівництві. Припинити чинити на них тиск. Припинити тиснути на керівника Департаменту Сергія Горбатюка. Зокрема - погрозами звільнення, ініціацією штучних дисциплінарних проваджень, тощо, - йдеться в переліку вимог.

Адвокати вимагають не зупиняти процес розслідування надуманими організаційними діями, як виведення за штат слідчих і процесуальних керівників, оскільки це, окрім стану невизначеності на тривалий час, позбавляє їх доступу до таємниці діловодства, зриває негласні слідчі (розшукові) дії тощо.
У повному обсязі забезпечити кадрово і матеріально ДСР з тим, щоб цей структурний підрозділ Генеральної прокуратури міг і в подальшому виконувати окреслене перед ним завдання - організовувати і проводити досудове розслідування злочинів, скоєних стосовно учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності, колишніми високопоставленими і керівниками правоохоронних органів, суддями та представниками судової гілки влади, - йдеться у зверненні до генпрокурора.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити