Сьогодні в Луцьку відбулася презентація спільного проекту Національної поліції України та ПрАТ «Київстар» з пошуку дітей. Він діє у 18 областях України й охоплює 17 млн. абонентів. Соціальна програма покликана допомогти поліцейським у розшуку зниклих дітей.
Про це «ВолиньUA» повідомляє Сектор комунікації поліції Волинської області.
Протягом дев’яти місяців цього року органами поліції у Волинській області зареєстровано 151 заяву та повідомлення про зникнення дитини.
«У 141 випадку, тобто в понад 93 відсотках, дітей вдалося розшукати протягом доби. Поліція діє негайно на повідомлення про зникнення дитини. Одразу ж на місце події виїжджає група реагування патрульної поліції», - зазначив заступник начальника ГУНП в області Сергій Козак.
За його словами впровадження спільного проекту посилить ефективність роботи поліції з розшуку дітей. Начальник сектору ювенальної превенції поліції Волині Інна Остапович розповіла що потрібно робити у випадку зникнення дитини.
«Про зникнення дитини повідомити поліцію потрібно невідкладно. Це – міф, неправда, що правоохоронці приймають заяву тільки через три дні після зникнення людини. Неприпустимо зволікати жодної хвилини. Подати заяву можуть не тільки батьки, а й будь-хто з рідних - бабуся, чи дідусь, наприклад», - зазначила Інна Остапович.
Піар-менеджер Київстар у Західному регіоні Олександра Гнатик докладно ознайомила з механізмом розшуку зниклих дітей за сприяння мобільного оператора.
«Отримавши інформацію про зниклу дитину від поліції, оператор мобільного зв’язку надсилає абонентам текстові повідомлення з описом дитини та посиланням на сторінку ювенальної превенції в соціальній мережі, де розміщені фото та детальна інформація. Люди,котрі впізнають розшукувану особу або мають будь-яку інформацію про її місцезнаходження, зможуть повідомити про це поліцію за номером 102», - розповіла Олександра Гнатик.
Як повідомили під час заходу, найпоширенішими причинами через які діти залишають місце проживання є конфлікти з батьками або опікунами, прагнення до самостійного способу життя, насильство в сім’ї, залишення дітей без догляду, цивільно-правові спори між батьками, а також схильність до бродяжництва.
У презентації також взяли участь начальник управління превентивної діяльності ГУНП в області Володимир Солоненко та начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в області Віталій Ковальчук.
Нагадаємо, у вересні на Волині розпочав роботу мобільний додаток «My Pol» для миттєвого виклику поліції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку підліток втік із дому, бо мати змушувала ходити до церкви