image
 |  234 14 Липня 2025 | 19:45

Суд зняв арешт з будинку колишнього начальника Поліського лісового офісу Кватирка

Адвокати дружини, родичів та знайомих ексдиректора Поліського лісового офісу, а нині операційного директора Державного підприємства «Ліси України» Олександра Кватирка домоглися у суді скасування арештів на частину майна. Йдеться про автомобілі, будинок, квартири, які правоохоронці розцінювали як докази у справі про незаконне збагачення посадовця. У списку – і дім посадовця у селі Гаразджа поблизу Луцька. Цікаво, що під час засідання, яке проводив Печерський районний суд, адвокат дружини Кватирка опосередковано підтвердив, що посадовець роками обманював державу про дім-«недобуд».

Про це інформує Сила правди, - пише ВолиньUA. 

Про це стало відомо із низки судових ухвал, винесених у травні та червні 2025 року.

Державне бюро розслідувань із лютого 2024 року розслідує кримінальне провадження щодо вже колишнього директора Поліського лісового офісу ДП «Ліси України» Олександра Кватирка. Правоохоронці припускають, що він за останні кілька років нажив статків, які перевищують його законні доходи майже на 10 мільйонів гривень. За даними слідства, незаконно набуте майно посадовець міг реєструвати на родичів та довірених осіб: мовляв, вони стали власниками п’яти квартир, трьох гаражів у новобудовах Луцька, а також щонайменше п’яти автівок.

У зв’язку з підозрами низка об’єктів нерухомості та транспортні засоби у вересні–грудні 2024 року опинилася під арештом. Втім уже у травні–червні 2025-го адвокати власників майна домоглися скасування частини цих обмежень. Відомо про знятий арешт із щонайменше трьох квартир, двох автівок, гаража, а також машини та «недобуду», зареєстрованих на дружину посадовця.

Зокрема, захисник дружини посадовця Мар’яни Кватирко клопотав скасувати арешт на будинок площею 245,7 квадратних метра та кросовер «BMW X4» 2020 року випуску. Юрист стверджував, що власниця майна – підприємиця, яка з 2020-го по 2022 рік отримала 6 мільйонів гривень доходу, тому, мовляв, мала змогу купити машину сама. Захисник також наполягав, що позашляховиком пан Кватирко не користувався.

Щодо нерухомості адвокат заявив, що будинок у селі Гаразджа під Луцьком дружина посадовця звела ще до появи норми закону про незаконне збагачення, а тому він не може бути доказом.

«Будинок Мар’яна Кватирко будувала на належній їй земельній ділянці з 2014 року. Будинок було побудовано в період з 2014 по 2018, тобто до моменту доповнення Кримінального кодексу статтею 368-5 […] Таким чином, попри формальне визнання будинку речовим доказом у кримінальному провадженні, він не є і не може бути речовим доказом», – передають слова юриста в ухвалі суду.

У той же час, як писала «Сила правди», сам Олександр Кватирко цей дім уперто декларує як недобуд близько десятка років – з 2015-го! Ймовірно, аби уникнути так званого податку на розкіш, який накладається на будинки площею у понад 120 квдратних метрів.

Печерський районний суд дослухався до аргументів захисту і 26 червня скасував арешт на це майно.

18 червня аналогічну ухвалу цей же суд виніс щодо позашляховика «Land Rover Defender» 2020 року випуску, який зареєстрований на водія Поліського лісового офісу Олександра Невара. Оскаржити арешт на цю машину адвокат офіційного власника намагався у грудні 2024-го. Тоді Київський апеляційний суд не погодився з аргументами сторони захисту.

Крім того, 13 травня суд скасував арешт на дві квартири на 62,7 та 56,2 квадратів, зареєстровані на родичку Мар’яни Кватирко. Під час розгляду клопотань адвокати власниці наголошували, що в цьому кримінальному провадженні нікому не повідомлено про підозру, зокрема і їхній підзахисній. Мовляв, це підтверджує, що вона не має жодного стосунку до цієї справи.

Під арештом також перебував мінівен «Mercedes-Benz V300d», зареєстрований на товариство з обмеженою відповідальністю «Вояж». Обмеження щодо цього транспорту Печерський районний суд скасував 9 травня з мотивацією, що версія щодо цього потенційного речового доказу належним чином не досліджена.

Також серед арештованого майна був гараж на 23,6 квадрата, що належав комусь з оточення Кватирка. І щодо цієї будівлі обмеження скасовано.

Ще раніше, наприкінці 2024 року, суд скасував арешт на квартиру на понад 128 квадратів за 1,8 мільйона гривень. За версією слідчих, житло теж входило до списку незаконно набутого майна. Майно придбане у 2020 році і нібито оформлене на підконтрольну особу, яка є родичкою Мар’яни Кватирко. Згодом власниця нерухомості виїхала за кордон і начебто фіктивно продала його іншим довіреним особам посадовця.

Хочемо нагадати про скандальний продаж Звірівського лісництва, який увійшов в історію скандальних оборудок. Адже майно лісництва продали за копійки, щоб облаштувати тут чергову відпочинкову базу для VIP-персон. Нахабні ділки хотіли також змінити межі заказника «Зубр», аби привласнити ліс для своїх потреб.

На ймовірну аферу звернув увагу депутат Волиньради від ВО "Свобода" Анатолій Вітів, який скерував депутатське звернення на ім'я прокурора Волинської області, керівнику БЕБ та голові Антимонопольного комітету. Обранець громади вимагав провести перевірку щодо дотримання норм чинного законодавства під час підготовки та проведення аукціону з продажу державного підприємства «Лісомисливське господарство Звірівське» та при підписанні угоди про продаж за результатами аукціону. Запит дав результат: правоохоронці пообіцяли перевірити законність приватизації Звірівського лісового господарства.

Також журналісти звернули увагу на те, що наближена до директора Поліського лісового офісу Олександра Кватирка людина зводить котеджі на землях держлісфонду. Будівлі розташовані в заказнику «Зубр» поблизу елітного майнового комплексу для мисливців у Звірові. Поліський лісовий офіс разом із підпорядкованим йому лісгоспом не коментує ситуацію. Водночас правоохоронці розслідують самочинне будівництво.

Ситуація навколо бази відпочинку «Світязь», яка підпорядковується волинським лісникам, теж не з найкращих. Адже доступ до пляжу має не кожен. Ще в період будівництва та капітального ремонту, тут заблокували доступ до води місцевим мешканцям, виривши на березі величезний рів.

Хоча Кватирка перевели на підвищення до Києва, його дух і стиль управління нікуди не зникли. Поки природні багатства волинського краю розглядаються у першу чергу як джерело для власної наживи, а не національне надбання, ліси області перебуватимуть під прямою загрозою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курорт для ВІП персон: пріоритети волинських лісників під час війни

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити