Закрили справу щодо оперуповноваженого Бориса Житінського, якого підозрювали у організації підкупу та підробці документів. Слідство стверджувало, що правоохоронець, щоб поліпшити статистику з викриття, спланував отримання хабаря директором Ківерцівського медичного коледжу. Експравоохоронець майже 14 років переховувався, хоча й йому двічі виносили вирок.
Про це йдеться в ухвалі Луцького міськрайонного суду від 30 жовтня 2024 року, - пише Сила правди.
З матеріалів кримінальної справи відомо, що влітку 2006 року оперуповноважений відділу по боротьбі з корупцією управління Міністерства внутрішніх справ у Волинській області Борис Житінський нібито підлаштував підкуп, щоб «покращити» статистику в службовій діяльності.
Міліціонер, як йдеться в ухвалі, придумав схему, для якої знайшов виконавця – Вадима Мельничука. Останнього напередодні затримав із підробленим паспортом і шантажував його, погрожував криміналом, якщо той не погодиться спровокувати підкуп. Мельничук знайшов викладача Ківерцівського медичного коледжу Євгенія Подібка, з яким нібито домовився про сприяння у вступі за 1600 доларів, що на той час в національній валюті становило 8 тисяч гривень.
Оперуповноважений знаючи, що хабар у Мельничука не вимагали, все одно нібито підлаштував усе іншим чином. А згодом викрив на отриманні грошей викладача Ківерцівського медколеджу Подібка. Втім, педагог не був службовою особою та не міг одноосібно приймати рішення про вступ до навчального закладу. Відео слідчих дій, які відбулися у червні 2006 року розміщене в YouTube.
Окрім того, як зазначає слідство, правоохоронець не лише підлаштував видачу хабаря, він ще й підробив чимало документів. Слідство стверджувало, що Борис Житінський диктував провокатору Мельничуку протокол пояснень, де той під тиском писав про вимагання Подібком у нього грошей за сприяння у вступі і датував він його також «заднім числом».
В ухвалі зазначають й те, що викладача Ківерцівського медколеджу оперуповноважений вніс до іншої справи злочинного угрупування, яку вів у той період роботи, за свідченням нібито таємного агента. Хоча згодом виявилося, що агент існував лише на папері.
Ще одному агенту під псевдонімом «Пекуча» Житінський, ймовірно, приписав невірні свідчення про вимагання Євгенієм Подібком хабаря та ще й співучасть у злочині з тодішнім начальником управління соціального захисту населення Луцького міськвиконкому. Насправді ж, як йдеться в ухвалі, агент «Пекуча» таких свідчень не давала.
Відтак, у червні 2008 року оперуповноваженого Бориса Житінського засудили до 5 років увʼязнення з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на три роки та конфіскацією майна. Також його позбавили звання майора міліції. Вадиму Мельничуку призначили чотири роки обмеження волі, але дали два роки іспитового строку.
Втім прокурор вирішив, що такий вирок зам’який і попросив у Волинського апеляційного суду 7 років ув’язнення для Бориса Житінського. У червні 2009-го Волинський апеляційний суд загальний термін ув’язнення терміном 5 років вирішив не змінювати, але постановив дати Борису Житінському один рік випробувального терміну. Його звільнили з-під варти та мали повернути усе арештоване майно.
Напередодні завершення випробувального терміну у 2010 році за поданням прокурорів ексміліціонера знову оголосили в розшук. Влітку 2014-го його відшукали та затримали у Києві.
У вересні 2014 року Волинський апеляційний суд констатував, що в обвинувальному акті є істотні помилки, які не дають можливості суду об`єктивно розглянути справу, а тому вирок суду першої інстанції скасували, а саму справу повернули прокурору для проведення додаткового розслідування. Житінського тоді ж звільнили з-під варти і змінили запобіжний захід на підписку про невиїзд.
Правоохоронці внесли справу в Єдиний державний реєстр досудових розслідувань, присвоївши їй номер та датувавши жовтнем 2014 року. Борису Житінському знову оголосили підозру, а вже в листопаді прокурор вчергове звернувся до суду зазначивши, що ексміліціонер переховується від слідства, тож необхідно його затримати та взяти під варту. Чоловіка знову оголосили в розшук в якому він перебував майже 10 років. За цей час справу його справу передали Державному бюро розслідувань.
У вересні 2024 року Бориса Житінського відшукали, затримали та взяли під варту з можливістю внесення застави розміром 242 тисячі гривень. Наприкінці жовтня прокурор подав до суду клопотання про звільнення Бориса Житінського від кримінальної відповідальності у зв’язку з закінченням строку давності та закриття провадження (минуло 10 років з її реєстрації в ЄРДР). Суддя Луцького міськрайонного суду Оксана Данелюк задовольнила клопотання та постановила звільнити Бориса Житінського.