image
 |  13 19 Квітня 2021 | 08:00

19 квітня. Цей день в історії: День часнику або Часниковий день

Часник по праву вважається одним з найбільш чудодійних природних ліків. Цілющі властивості цього природного антибіотика здатні впоратися з низкою болячок. І, не дивлячись на його специфічний смак і аромат, і сьогодні більшість людей вживають це цибульне рослина в їжу для профілактики і лікування різних захворювань. Склад часнику налічує понад 400 компонентів, що роблять позитивний вплив на організм людини. Це і органічні кислоти, і необхідні мінерали, і вітаміни. Вживання цього цибульного рослини в їжу кожен день означає отримання комплексу необхідних для організму мікроелементів. Всі медики одноголосно рекомендують їсти ароматний овоч щодня. Для зміцнення здоров'я Всесвітня організації охорони здоров'я рекомендує вживати щодня від 2 до 5 г часнику, що приблизно становить 1-3 зубчики.

109-й день року (110-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 256 днів.

День велосипеда.

День власників домашніх тварин.

День поезії і творчого мислення.

День сушки білизни на мотузці. (з 1995 р.)

День часнику.

Події

1506 — відбувся Лісабонський погром.

1713 — імператор Священної Римської Імперії Карл VI Габсбург встановлює своєю т. зв. «Прагматичною санкцією» неподільність володінь Габсбургів та запроваджує право на спадковість по жіночій лінії для дому Габсбургів.

1775 — битви при Лексингтоні і Конкорді, початок війни за незалежність США

1783 — указом Катерини II Крим приєднаний до Росії. Указ став підсумком тривалого суперництва Російської та Османської імперій за володіння і контроль над стратегічним плацдармом на півночі Чорного моря. Заручившись у 1782 році підтримкою Австрії, наступного року Росія окупувала Крим і маніфест Катерини II лише закріпив фактичний перехід півострова під владу російської корони.

1839 — західноєвропейські держави гарантують у «Лондонському протоколі» незалежність та нейтралітет Бельгії від Нідерландів, до якої також додається валонська частина Люксембургу. Велике герцогство Люксембург номінально залишається частиною німецької федерації держав.

1850 — Велика Британія і США підписали договір про спільне будівництво Панамського каналу (пізніше США вирішили будувати канал самотужки).

1898 — Конгрес США визнав незалежність Куби і поставив вимогу Іспанії залишити острів.

1937 — в Іспанії створений блок правих сил на чолі з генералом Франко.

1941 — Сенат США прийняв резолюцію про підтримку ідеї державотворення в Ізраїлю.

1943 — початок повстання у Варшавському гетто

1943 — Указом Президії Верховної Ради СРСР уведені каторжні роботи для т. зв."помічників окупантів".

1947 — партія «Індійський національний конгрес» погодилася розділити країну на Індію і Пакистан.

1967 — члени групи «Бітлз» підписали контракт, яким вони зобов'язувалися не залишати групу протягом десяти років.

1971 — СРСР запустив першу у світі космічну станцію «Салют-1».

1992 — Верховною Радою Вірменії прийнятий Герб Вірменії.

1999 — у Берліні відбулось офіційне відкриття Рейхстагу як нового місця засідань парламенту Німеччини.

2000 — в Румунії поблизу села Рошія-Монтане відкрите найбільше в Європі родовище золота (до 300 т золота і 1600 т срібла), розробки заблоковано парламентом після масових протестів з екологічних, історико-культурних і туристичних міркувань.

2005 — Бенедикт XVI став 265-м Папою Римським.

Народились

1834 — Григорій Мясоєдов, український і російський живописець.

1850 — Руфін Судковський, український маляр-мариніст.

1900 — Олександр Птушко, український кінорежисер, сценарист, художник. Один із засновників радянського об'ємного мультфільму, пізніше перейшов до постановки комбінованих ігрових фільмів.

1903 — Еліот Несс, американський юрист, який зумів посадити у в'язницю Аль Капоне.

1919 — Олександр Сегаль, український балетмейстер, з 1980 г. — головний балетмейстер Київського театру оперети.

Померли

1885 — Микола Костомаров, український історик, етнограф, письменник (історична драма «Сава Чалий», трагедія «Переяславська ніч», монографії «Богдан Хмельницький», «Руїна», «Мазепа», «Останні роки Речі Посполитої»).

1936 — Вадим Богомолець, генерал-хорунжий Української Держави, військово-морський юрист, військовий аташе УНР в Румунії. Автор першого українського закону про флот.

1939 — Микола Синельников, український актор, педагог, режисер.

1973 — Микола Горбань, український історик доби Розстріляного відродження, архівіст, письменник; батько відомого вченого Олександра Горбаня, професора Університету Лестера (Велика Британія), директора Центру Математичного Моделювання і кафедри прикладної математики; дід художниці Анни Горбань.

1975 — Олександр Удовиченко, український військовий і громадський діяч, генерал Армії УНР, віце-президент УНР в екзилі (1954—1961).

2018 — Володимир Ляхов, радянський, український космонавт. Здійснив три польоти в космос.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити