Про це йдеться у сюжеті «12 каналу».
У патрульній поліції Волині запевняють, що більшість аварій стаються через перевищення швидкості водіями.
«Основне - це недотримання швидкісного режиму. На жаль, його дійсно немає чим вимірювати, немає відео-фіксації, відповідно і нам немає за що притягувати. Жоден водій не притягнений до відповідальності за перевищення швидкості. Але хоч і є обмеження швидкості в населених пунктах, водії цього не дотримуються» - розповіла речниця патрульної поліції Волині Ольга Бузулук.
Швидкість, з якою їхали винуватці аварії, дійсно важко встановити. Адже камери відео-спостереження на Волині є не у всіх містах. Відсутні пристрої стеження навіть в обласному центрі.
За аналогічний період на Луцьких дорогах загинули дев'ять людей. Проект зі встановлення в місті камер відео-спостереження існує уже 10 років. Проте, їх досі не має. Прилади мали б стабілізувати ситуацію на шляхах та стати ефективним механізмом у боротьбі зі злочинністю.
Проект щодо встановлення волокон оптичних мереж у Луцьку розробили у 2016 році. Провели тендер, визначили переможця. Тоді його реалізація коштувала 7,5 мільйонів грн. Камери мали встановити на усіх в'їздах у місто та місцях великих скупчень людей.
У міськраді запевняють, що проклали уже 20 кілометрів оптоволокна, на це освоїли 4,5 мільйони гривень. Також облаштували спеціальний центр.
«Вся інформація буде сходитись туди, там відповідно будуть люди. І вона буде зчитуватися, там будуть комп'ютери з архівом пам'яті. Це зроблено в 2017 році. У цьому році, на жаль, не виділялися кошти з бюджету. Трошки складніша в нас ситуація в місті», – розповів начальник управління капітального будівництва Луцькради Леонід Карабан.
Цьогоріч більшу частину грошей з управління капітального будівництва спрямували на заклади освіти та медицини.
«Влада обіцяє і це декларує, що при перевиконанні бюджету за 9 місяців кошти будуть. Ми не закидаємо цей проект, ми його передбачаємо, плануємо його продовжити», - запевняє Леонід Карабан.
Зараз в обласному центрі працює п'ять камер, які встановили за програмою «Безпечне місто». Така кількість техніки не допоможе врегулювати рух та оперативно затримувати порушників.
Натомість у сусідній Княгининівській ОТГ уже облаштували 12 відеокамер. При тому, що населення громади в тридцять разів менше, ніж кількість жителів у Луцьку.