Григорій Пустовіт повідомив, що продаж наркотиків пов’язані з Росією, а поліція наразі безсила у боротьбі з цією проблемою, тому поява надписів реклами продажу наркотиків на стінах будинків у місті продовжує з’являтися.
Про це інформує сайт Луцької міської ради
Сьогодні у стінах Луцької міської ради, з ініціативи головного управління Національної поліції у Волинській області, відбулась спільна нарада з приводу протидії поширенню і збуту наркотичних засобів через мережу Інтернет, до участі у якій були запрошені представники управління освіти, муніципальної варти, житлово-комунального господарства та патрульної поліції.
Секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зазначив, що це проблема, яка прийшла з Росії спочатку на схід України, а тепер і до нас. Він сказав, що система полягає у тому, що на стінах будівель з’являються інтернет-адреси, де діти можуть замовити наркотичні речовини. Вони пересилають гроші, а товар отримують без прямого контакту з постачальником, що дуже ускладнює роботу поліції, адже потрібно знайти людей, які роблять «закладки» і тих, хто їх забирає.
«Найстрашніше те, що зараз при виготовленні наркотиків використовують такі хімічні речовини, які одразу ж викликають у дітей звикання. Перед нами стоїть завдання звертати увагу на дітей, які шукають «закладки», на написи на стінах, на записи камер відеоспостереження. Це страшна біда, і боротьба з нею - це завдання кожного з нас», - резюмував Григорій Пустовіт.
Начальник управління протидії наркозлочинності ГУНП у Волинській області Володимир Костанюк розповів, що під час наради було досягнуто спільної згоди та вирішено, що усі підприємства, установи та організації будь-яких форм власності зобов’язані протидіяти поширенню рекламних надписів збуту наркотичних засобів шляхом їх оперативного усунення, замальовування, тощо.
Також він зазначив, що силами управління протидії наркозлочинності постійно ведеться боротьба із особами, що поширюють наркотичні засоби шляхом так-званих «закладок», залишаючи пакунок із забороненою речовиною у захованих місцях.
Справа ускладнюється тим, що мережеві ресурси, за допомогою яких розповсюджується інформація про «закладки», зареєстровані за межами України, а отже не підпадають у її юридичне поле.
Окрім того, Володимир Костанюк зазначив, що закриття цих мережевих ресурсів не дасть бажаного результату, адже через закриття одного ресурсу виникне інший, тож із поширенням наркотичних засобів потрібно боротись систематичними методами у нашому місті.
«Ми розуміємо, якими інтернет-ресурсами поширюється ця інформація та відпрацьовуємо певні механізми, робимо усе для виявлення осіб-розповсюджувачів. Наркотики – це проблема не тільки поліції, а й усього суспільства. Усі ми маємо дітей і це питання стосується кожного. Ми повинні спільними зусиллями працювати над подоланням цієї проблеми. В разі виявлення підозрілих осіб у місті, просимо звертати на це увагу та повідомляти правоохоронні органи», - додав Володимир Костанюк.