image
13 Серпня 2020 | 08:34

Горохів міг би претендувати лише на останню сходинку в рейтингу прозорих міст України

Команда програми «Transparent Cities/Прозорі міста» перевірила прозорість місцевої влади Горохова за запитом жителів міста.

За результатами оцінювання Горохівська міська рада набрала аж 13,5 бала зі 100 можливих. Таким чином, місто потрапило до групи «непрозорих міст». Виходить, що жителі міста майже не мають доступу до інформації про діяльність міськради з відкритих джерел.

Нагадаємо, програма «Transparent Cities/Прозорі міста» укладає рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. 

Найбільш прозорими у Горохові стали сфери доступу та участі, комунальних підприємств та кадрових питань.

Найменш прозорі сфери діяльності міськради — інформування про роботу ОМС, інвестиції та економічний розвиток, комунальне майно, професійна етика та конфлікт інтересів, освіта, бюджетний процес, закупівлі, землекористування та будівельна політика. Жодного балу місто не отримало у сферах житлової політики, фінансової та матеріальної допомоги, соціальної допомоги.

З результатом 13,5 бала Горохів міг би претендувати лише на останню сходинку в рейтингу прозорих міст України.

Слід нагадати, що в Горохові – унікальний мер, аналогів якому не знайти в усій Україні, адже на сесіях міської ради він принципово не бере участі в голосуваннях, не підтримуючи навіть власні проєкти рішень. Міський голова Віктор Годик не голосує за проєкти рішень, які вносить на сесію сам або ж «із подачі» своїх підлеглих. Коли справа доходить до голосування, він не віддає свого голосу за те, аби ці проєкти стали повноцінними рішеннями, перекладаючи всю відповідальність за їх прийняття на депутатів.

Вочевидь, мер міста Горохів не вміє брати на себе відповідальність та проявляє некомпетентність у таких діях, тому і опустив своє місто на самі низи рейтингу.

Адже, яким прозорим містом може бути Горохів, коли її управитель не вміє висловити власної позиції щодо важливих питань та рішень, які стосуються громади. 

Проте, така бездіяльність пана Віктора, ніяк не впливає на його зарплатню. Головне у мера - його стабільність, а рейтинг міста - це другорядне.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити