У МОЗ повідомили, що більшість страхів, пов’язаних із періодом “до” і “після” одержання вакцини, надумані.
Детальніше про це розповідає Час-Дій.
Так, у себе у Facebook МОЗ відповіло на п’ять головних питань, які цікавлять пацієнтів. Зокрема, вони стосуються заборон на звичний спосіб життя після імунізації організму.
Чи необхідно здавати додаткові аналізи, перш ніж піти на вакцинацію?
МОЗ відповіло чітко: ні. Якщо в пацієнта не виявлено ніяких додаткових причин для проходження ПРЛ-тесту, аналізів сечі та крові, то робити їх не потрібно.
Чи існує ризик для здоров’я в разі подорожей на літаку відразу після щеплення від COVID-19?
Медичні експерти не виявили жодних причин для того, щоб вважати, мовляв, авіаперельоти можуть спровокувати формування тромбозів. Ця проблема також надумана і не має під собою наукових підстав.
Чи необхідно відмовитися на деякий час від вживання алкоголю?
Підстав вважати, що спиртні напої знижують ефективність препаратів для вакцинації від коронавірусу, у медиків також немає. Водночас вони нагадують, що надмірне вживання алкоголю знижує властивості організму з формування імунітету. Тому просто не потрібно зловживати. Втім, це стосується і загальних правил вживання спиртного.
Чи варто обмежувати себе від жирного, гострого і мучного в поствакцинальний період?
У МОЗ переконані, що режим харчування й кулінарні вподобання ніяк не позначаються на ефективності препарату проти COVID-19 і не можуть надати згубного впливу у зв’язку з імунізацією. Однак варто пам’ятати, що шкідлива їжа може викликати печію, нудоту і розлад шлунка саме в період, коли організм виробляє імунітет проти “корони”.
Як довго не можна буде митися, купатися в морі або приймати ванни після щеплення?
Вакцинація не передбачає обмеження водних процедур зовсім, лише не варто терти мочалкою місце, куди був зроблений укол.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ось так! В Україну поставили ASTRAZENECA з граничним терміном придатності. У МОЗ це підтвердили