image
23 Лютого 2021 | 12:04

Де можуть підсунути фальшиві гроші і як виявити підробку?

В Україні поширюють фальшиві гроші. Розповіли про 3 прості правила перевірки справжності купюр.

Найчастіше підробляють купюри номіналом 500 і 200 грн. Якісно підроблені банкноти важно розпізнати навіть під ультрафіолетом. Адже і справжні банкноти, і підробки світяться, попереджає "Сьогодні".

Часто оголошення про продаж фальшивих грошей зустрічаються у соцмережах. Обіцяють якісну підробку: з водяним знаком, захисною стрічкою та удвічі дешевша за номінал. Утім, за виготовлення та поширення несправжніх грошей світить реальний строк: від 5 до 10 років в'язниці з конфіскацією майна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будинки, земельні ділянки та мільйонні прибутки: що у декларації очільника Ковельського району

Щоб розпізнати, фальшивка чи ні, достатньо знати 3 правила:

По-перше, на дотик справжня банкнота цупка. З лиця гладка, зі зворотного боку шершава.

По-друге, треба глянути на купюру проти світла. У справжньої є графічний елемент знака гривні, а у підробки він відсутній.

По-третє, відбувається оптична зміна елемента. Справжній – бузковий, при зміні кута зору він зелений. А у підробки цього ефекту нема.

Якщо є сумніви у справжності купюри, треба віднести її до банку. Вони проведуть безкоштовне дослідження. Справжню банкноту власнику повернуть. Якщо фальшивка – вартості не відшкодують, але людина зніме із себе відповідальність за поширення.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити