Журналісти телеканалу "Україна" під час соціального експерименту влаштувалися до однієї із столичних аптек.
Знайшли в Інтернеті відкриту вакансію. Записалася на співбесіду у одну із аптек спального району Києва. Співбесіда пройшла швидко, роботодавець не переймався через відсутність профільної освіти у майбутнього працівника, - повідомляє kanalukraina.tv.
Почали вчити, як продати потрібні аптеці, а не покупцю, ліки у перший же робочий день.
Завідувачка аптекою каже, що одразу треба радити ті препарати, які активно всюди рекламують, щоб назви були знайомі. Жінка пояснила журналістці, що на клієнтів реклама діє безвідмовно.
Зелене світло для аптекаря вмикається тоді, коли покупець приходить в аптеку і просить дати "щось від кашлю". Тоді провізор може пропонувати покупцю все, що завгодно. Але тиснути на клієнта потрібно обережно, щоб він не втік, так нічого й не купивши, попередила журналістку завідувачка аптеки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зростуть ціни на ліки
За продаж конкретних ліків провізори отримують так звані бонуси.
"Щоб заробити більше - треба продати більше. Втюхати не за 20 грн, а втюхати за 240 грн. А щоб його взяли, треба знати, як його продати", - поділилися досвідом завідувачка аптеки із журналісткою.
Наприклад, до чоловіків та жінок в аптеці різний підхід. Чоловікові не треба довго розповідати про якість препарату, він дивиться лише на ціну.
"Приносиш 3 мазі, за 50 грн, за 120 грн і за 180 грн і говориш, що за 180 грн - це виготовлення Німеччини, за 120 грн - це Словенія. І ось є подешевше... І після слова "подешевше" вони його беруть", - пояснила журналістці роботодавець.
Жінкам головне вчасно сказати, що препарат дорогий, але точно допоможе, додала завідувачка аптеки.
Якщо клієнт купує кілька препаратів - провізор спочатку розповідає про те, як приймати ліки. І лише потім озвучує ціну. Інакше кажучи - позбавляє покупця можливості відмовитися, з'ясували журналісти.