Долар помітно подорожчав після засідання Федеральної резервної системи США, яка дала сигнал про майбутнє посилення політики.
Про це свідчать дані Investing.com, - пише "Економічна правда".
Індекс долара, що відображає курс до шести ключових світових валют, показав зростання майже на 2 процентних пункти за три дні – рекордний з обвалу ринків в березні 2020 року.
Курс євро до долара знизився з 1,22 до 1,187 долара за євро, оновлюючи мінімуми за два місяці.
Британський фунт втратив 0,3% до американської валюти і торгується на найнижчому значенні за 6 тижнів.
"Долар, швидше за все, буде сильнішим валют-аналогів за підсумками року за рахунок більш високих ставок і темпів зростання економіки", – каже Андреас Стено Ларсен, стратег Nordea. Він прогнозує зниження євро до 1,15 долара в другій половині року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія передасть ВМСУ два бойових кораблі, – ЗМІ
У серпні ФРС, ймовірно, дасть чіткий сигнал про плани згорнути кількісне пом'якшення, вважають в ING.
Для сировинних і високоприбуткових валют, таких як бразильський реал, чилійський песо і українська гривня, наслідки посилення в США згладять інші центробанки, які продовжують "друкувати гроші". Це, зокрема, Європейський центральний банк і Банк Японії.
"У міру того, як Федерзерв рухається до нормалізації політики, євро та ієна ймовірно займуть місце валют фондування для операцій сarry-trade", – пише ING.
Доречно нагадати, що16 червня Федеральна резервна система США зберегла базову відсоткову ставку на рівні 0-0,25%, як і очікувалося ринком.
Разом з тим всі 18 членів комітету прогнозують базову процентну ставку в 2021 році на рівні 0-0,25% та її підвищення в 2023 році.
За оцінками регулятора, до 2022 року включно ставка в середньому становитиме 0,1%, в 2023 році – 0,6%. У довгостроковій перспективі ФРС США очікує ставку в районі 2,5% річних.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Борщ волинянина став найкращим на Всеукраїнському конкурсі