image
21 Листопада 2020 | 19:09

Дослідили, у який період хворі на Covid-19 максимально заразні

Вчасна самоізоляція має вирішальне значення для профілактики поширення коронавірусної інфекції. Люди з Covid-19 максимально заразні у перші 5 днів після появи симптомів.

Можливість хворих передавати вірус залежить від того, наскільки він життєздатний, свідчать результати дослідження в Lancet.

"Людей потрібно закликати ізолювалися, щойно в них виникнуть найменші симптоми. Доки хворі чекають на результати тестів, вони проходять найбільш "заразну" фазу", - зазначив один із авторів спостереження Мюге Чевік.

Дослідники брали зразки із горла хворих до 9 днів після появи в них симптомів і потім розмножували вірус. Виявилося, що кількість частинок РНК вірусу в зразках досягала максимуму на момент появи симптомів чи впродовж 5 діб після перших їх проявів.

Крім того, неактивні фрагменти РНК вірусу знаходили в горлі та носі в середньому до 17 днів після появи симптомів. Попри те, що неактивні фрагменти довго зберігаються в організмі, активних часток вірусу не знайшли вже після 9 днів від появи симптомів. Тобто більшість хворих менш заразні в цей період.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині фірма з ремонту доріг навигравала тендерів на пів мільярда гривень

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити