image
1 Лютого 2019 | 17:11

Другий з кінця: Савченко зайняв «почесне» місце у рейтингу ефективності керівників ОДА

У рейтингу ефективності керівників ОДА голова Волинської ОДА Олександр Савченко зайняв "почесне"  передостаннє місце.

Результати роботи експертів Міжнародного центру перспективних досліджень опублікував «Апостроф».

З початком процесу децентралізації регіони в Україні отримали більше незалежності та повноважень, а новий статус місцевих громад безпрецедентно збільшив політичну вагу окремих областей України. Втім, як і до реформи, суттєвий вплив на місцях зберігають керівники обласних державних адміністрацій, які призначаються безпосередньо президентом та фактично є представниками президентської вертикалі влади на місцях.

Тому невипадково, що керівники ОДА мають велике значення для президента в контексті майбутніх виборів. Так чи інакше, а голови ОДА також працюють на можливу перемогу Петра Порошенка на виборах 2019, мабуть у зв'язку з цим президент і змінив за останні півроку сім керівників ОДА.

Але за підготовкою до виборів не варто забувати про функції керівників ОДА, покладені на них законом. "Апостроф" за підтримки експертів МІжнародного центру перспективних досліджень започатковують спецпроект "Губернатор року", в рамках якого ми склали рейтинг керівників ОДА, де проаналізували, хто з губернаторів найкраще виконує свої обов'язки за 9 місяців 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Савченка поскаржились до прокуратури

Основу методології складають три базові компоненти: виконання та звітування про реалізацію Стратегії розвитку регіонів; виконання обласного бюджету; комунікаційна політика і медіа-активність. Максимальний бал за кожну складову рейтингу – 10 балів. У разі відсутності на сайті інформації про виконання програми – 0 балів. Середній бал трьох компонентів аналізу є балом, що визначає місце керівника ОДА у рейтингу. До аналізу були взяті голови ОДА, які перебувають на посаді не менше, ніж півроку. Таких губернаторів на сьогоднішній день - 17. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Волинської ОДА не знає, яку зарплату отримує

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити