3 листопада відбулось перше засідання конкурсної комісії відкритого архітектурного конкурсу на кращу концепцію капітального ремонту площі Героїв у місті Володимирі.
Про це інформує сайт громади.
Даний конкурс було оголошено іще торік, а презентація конкурсних проєктів архітекторів, яких зголосилось до участі семеро, мала відбутись наприкінці лютого цього року. Проте через повномасштабне вторгнення росії проведення конкурсу довелось відкласти на невизначений термін.
До складу конкурсної комісії, яку очолив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, увійшли: заступник міського голови Андрій Гудим, керівники управлінь інфраструктури і містобудування, директори комунальних підприємств і державних установ, депутати міської ради, художники, історики, а також очільники обласних управлінь містобудування та архітектури, відділу охорони культурної спадщини ОДА та обласної організації Національної спілки художників України.
На засідання конкурсної комісії прибули представники архітектурних бюро зі Львова, а також місцевий художник. Решта ж авторів брали участь у засіданні з допомогою відеозв’язку. За умовами конкурсу імена, прізвища архітекторів та архітектурних бюро наразі не розголошуються, тож членам комісії презентували проєкти, не зазначаючи авторства. Наразі лише відомо, що до участі зголосились архітектори та проєктанти з Луцька, Львова, Рівного, Дніпра та Володимира.
Автори ознайомили членів конкурсної комісії зі своїми пропозиціями реконструкції площі, презентувавши графічні проєкти, макети та відеопрезентації. У більшості проєктів пропонується концепція перетворення центральної площі з транзитної частини міста, через яку люди просто пробігають, на довго не затримуючись, на простір для відпочинку містян у будь-яку пору року.
Досягти цієї мети, на думку проєктантів, вдасться з допомогою розділення площі на декілька зон із сучасними вуличними меблями, освітленням, пішохідними доріжками, дитячими ігровими зонами, а також зеленими насадженнями у спеціальних чашах та тумбах.
Більшість проєктантів зійшлись на думці, що родзинкою площі Героїв є костел Іоакима та Анни, яку можна підкреслити та зробити величнішою, відбудувавши зруйновану у радянські часи дзвіницю. Практично у кожній пропозиції передбачене облаштування фонтану, здебільшого «сухого», і навіть невеликої штучної водойми біля культурно-мистецького центру.
Перед учасниками конкурсу ставилось завдання подати пропозиції щодо реконструкції площі Героїв з урахуванням ділянки, де нині розміщений обеліск слави. Усі, окрім одного автора, який залишив обеліск на місці, запропонували своє бачення облаштування даного простору – хтось вважає доцільним встановити на його місці меморіал, пам’ятник Героям або ж фонтан.
Врахували автори й історичну складову, зробивши спробу відновити частину пішохідної вулиці Фарної. Запропонували проєктанти також шляхи розв’язання проблеми фасадів навколишніх будинків. Загалом учасники конкурсу зійшлись на думці, що на площі Героїв у Володимирі має бути облаштований повноцінний громадський простір, що відповідає принципу сучасної урбаністики «місто для людей».
У підсумку презентації усі сім пропозицій були допущені до конкурсу. Перш ніж визначити переможця, їх детально вивчатиме фахова комісія. З проєктами також ознайомлять депутатів під час позачергової сесії міської ради, яка відбудеться уже наступного тижня.
Нагадаємо, що у конкурсі передбачені три призові місця: переможець отримає 50 тисяч гривень, за друге місце автор отримає 40 тисяч, а за третє – 30 тисяч гривень.
У міськраді зазначають, що втілюватись у життя проєкт буде уже після здобутої Україною перемоги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музей у Володимирі не відремонтують і в цьому році