Місячну веселку, яка досить рідко виникає в природі через особливості заломлення світла, помітили в канадській провінції Альберта. Унікальне світлове явище «зловили» місцеві фотографи.
Про це повідомляє «Діло».
За їх словами, протягом років «полювання» за полярним сяйвом їм жодного разу не вдавалося зафіксувати такої унікальної картини.
Зазначається, що 2 жовтня фотографам вдалося сфотографувати одночасно чотири найкрасивіших явища на одному фото. Їх опубілкували у мережі.
У підписі до світлин зазначається:
«Яка комбінація протягом століть минулої ночі в туманних болотах Сенья: Місячний туман, #aurora, висхідна Венера і велика ведмедиця, всі відбиті у воді!».
З настанням рівнодення спостерігається велика активність полярних сяйв, ночі стають темнішими, що полегшує спостереження Північного сяйва в Канаді, розповідають місцеві.
Експерт The Weather Network Скотт Сазерленд пояснив природу явища. За його даними, місячне світло проникає в одну сторону краплі води та заломлюється через внутрішню поверхню протилежного боку цієї краплі, виходячи з неї назад в тому ж напрямку, звідки він надійшов. Саме відбиті промені сприймає наш погляд.
Світіння виникає, коли сонячні частинки стикаються з атмосферою Землі. За даними НАСА, їх колірна гамма обумовлена наявністю в атмосфері різних типів частинок газу, а також довжиною хвилі випромінюваного світла, йдеться у повідомленні.
Відтак, Двоє найпоширеніших елементів в атмосфері Землі — кисень і азот, вони створюють різні типи полярного сяйва. Кисень виробляє зелене і жовтувато-зелене світіння. Сині, пурпурні та червонувато-пурпурові сяйва — велика рідкість, вони виникають за участю азоту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Старе місто - на фото з різницею у 100 років