Село Широкине за 15 км на схід від Маріуполя - найбільш зруйнований населений пункт російсько-української війни. Колись це був курорт із власним пивзаводом і меблевим цехом. Там налічувалося близько 700 будинків і понад 1800 місцевих жителів, повідомляє прес-служба операції Об'єднаних сил.
Про це пише gazeta.ua.
Внаслідок "братньої любові" та численних обстрілів із важкої артилерії та мінометів знищено майже все у селі.
Усі без виключення будинки - руїни, непридатні до життя. Зруйновані численні санаторії, дитячі табори, сільська рада, школа, Будинок культури та інші важливі об'єкти інфраструктури. Все поросло травою та чагарниками, у гаражах і на вулицях стоять згорілі автомобілі, поблизу будинків лежать дитячі іграшки і повсюди уламки від снарядів. Із церкви російські мародери вивезли все майно.
Про колишній розквіт селища нагадують розгромлені бази відпочинку. Саме ж узбережжя суцільно заміновано на випадок атаки з моря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна за добу: противник здійснив 6 обстрілів
Завдяки героїзму українських військових, зокрема морських піхотинців, Широкине звільнили від противника 2016-го. Зараз воно під повним контролем ЗСУ. Останні жителі залишили його ще на початку 2016-го. Відтоді ним блукають лише українські бійці.
Позиції російсько-окупаційних військ наразі проходять за кількасот метрів від крайніх будинків у селі.
"Село повністю заміноване російськими окупантами, подекуди ще досі на подвір'ях колишніх жителів лежать нерозірвані снаряди і міни. Всередину житлових будинків заходити суворо заборонено, не виключено, що там ворогом залишені мінно-вибухові пастки. Можна спокійно переміщуватися лише асфальтованою дорогою та окремими місцями, де точно ми знаємо, що немає жодної небезпеки", ‒ каже морпіх Данило, який обороняє підступи до околиць окупованого РФ села Саханка.