image
 |  18 9 Жовтня 2021 | 11:36

«Гроші до зарплати» за новими правилами: Нацбанк посилив вимоги до мікрокредитів

В Україні посилилися вимоги до небанківських фінансових установ, які мають право видавати споживчі кредити населенню. У тому числі це стосується мікрокредитних організацій, які пропонують «гроші до зарплати». Тепер всі вони зобов'язані будуть розкривати повну інформацію про вартість кредиту, рекламуючи його на своїх веб-сайтах. Більше ніяких гасел про «кредити під 0% або 0,01%» не має бути, оскільки це вводить споживачів в оману.

Про це повідомляє «24 канал».

Відповідна постанова Нацбанку № 100 набула чинності в п'ятницю, 8 жовтня, говориться в повідомленні прес-служби регулятора. Раніше аналогічні вимоги були встановлені і для банків, які видають мікрокредити для особистих потреб.

Згідно з новими правилами, через 3 місяці всі кредитні установи зобов'язані оприлюднити на своїх сайтах повну і достовірну інформацію про кредити, які надаються. Зробити це треба буде за єдиним уніфікованим зразком, затвердженим постановою № 100.

Більш того, інформація повинна бути у вигляді файлу з вичерпними даними про повну вартість, умови отримання послуги, наслідки порушення договору по кредиту та ін. Ідея така, щоб кожен споживач зміг завантажити такий файл і ознайомитися з будь-якими нюансами отримання кредиту.

Крім того, ще через 6 місяців на всіх веб-сайтах кредитних установ повинні з'явиться кредитні калькулятори. Потенційний позичальник повинен мати можливість ознайомитися з усіма витратами за обраними умовами позики.

До інформації, яка підлягає оприлюдненню, регулятор відніс такі відомості:

повна назва і контакти фінустанови;

дані про ліцензію на надання послуг кредитування;

загальна вартість позики, включаючи всі без винятку комісії і платежі (наприклад, послуги страхової компанії, держреєстратора, нотаріуса, оцінювача тощо);

реальна річна процентна ставка;

терміни і суми;

умови дострокового погашення кредиту;

штрафні санкції в разі порушення умов кредитування і інші істотні характеристики кредиту в стандартизованому форматі.

У Нацбанку акцентують, що реклама кредитів не повинна вводити споживача в оману. Наприклад, неприпустимо вказувати лише привабливу відсоткову ставку на рівні 0% або 0,01%, не відображаючи при цьому інші складові витрат за позикою.

У рекламі споживчого кредиту мають бути вказані:

реальна річна процентна ставка;

максимальна сума;

можливий термін кредиту.

Крім того, регулятор встановив додаткові вимоги до шрифтів, кольору рекламних текстів, його фону, розміщення та ін. За ідеєю НБУ, це повинно перешкоджати можливим маніпуляціям щодо візуального сприйняття рекламної інформації.

Українців дурять з мікрокредитами

Через те, що мікрофінансові організації (МФО) роздають кредити всім охочим – навіть без особистої присутності клієнта і його підпису. Цим вміло користуються шахраї.

Аферисти купують в мережі чужі документи і беруть на них до 5 тисяч гривень «в борг», йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. В результаті мікрофінансові організації вимагають повернути кредити у тих, хто їх не брав.

Ще одна проблема – величезні відсотки. Наразі, згідно із законом, МФО зобов'язані вказувати реальну річну ставку. У деяких організацій за кредит до 23 тис. грн на місяць потрібно платити за річною ставкою 12 285% (!). Тобто навіть незначна затримка штовхне практично будь-якого клієнта в боргову яму.

Раніше OBOZREVATEL писав про те, в якому банку вигідніше взяти кредит і як не потрапити в боргову пастку. Розкрито деталі щодо того, як і скільки доведеться платити за банківський кредит в «Приваті», «Моно» та інших фінустановах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Побачивши правоохоронців, жителі прикордоння почали «фаєр-шоу» (ВІДЕО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити