image
 |  7 26 Вересня 2023 | 12:51

Художній музей Луцька запрошує на презентацію книги Ярослава Кравченка

У Луцьку 28 вересня о 16. 00 годині у Художньому музеї відбудеться презентація монографії Ярослава Кравченка «Школа Михайла Бойчука. Охрім Кравченко. Художник і час».

Про це інформують на сторінці Художнього музею у facebook, - пише ВолиньUA.

Книга знайомить з багатогранною та своєрідною особистістю українського художника-монументаліста, якому не дали можливості проявити свій талант на стінах громадських будівель, та художника-педагога, якого не допускали до викладацької роботи в мистецьких навчальних закладах у період сталінсько-брежнєвського терору. 

Презентація книги відбудеться за участю її автора – мистецтвознавця, професора Львівської національної академії мистецтв, сина Охріма Кравченка Ярослава Кравченка. 

Ярослав Кравченко народився 1955 року у Львові. Закінчив факультет історії та теорії мистецтва Київського художнього інституту. Член Національної спілки художників України. Викладає на кафедрі історії та теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Заслужений діяч мистецтв. Сфера його наукових зацікавлень пов’язана з дослідженням дерев’яної церковної архітектури та народного мистецтва Галичини. Останні десятиліття активно зосередився на проблемах образотворчого мистецтва ХХ ст., зокрема на дослідженні одного з найбільш яскравих явищ «Розстріляного Відродження» – Школи Михайла Бойчука.

У мононографії «Школа Михайла Бойчука. Охрім Кравченко. Художник і час» зроблено спробу цілісно відтворити постать і творчість одного з уцілілих учнів Школи – Охріма Кравченка (1903–1985). Про його життя в мистецтві розказано на тлі значних історичних подій та колізій суперечливого ХХ століття в колі відомих діячів українського національного руху. Окрім творів художника монографія містить низку приватних фотографій – документальних свідчень доби. Друге доповнене видання призначене для мистецтвознавців, істориків культури, педагогів та студентів мистецьких навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться українським образотворчим мистецтвом ХХ століття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пошкодив камеру: у Луцьку просять впізнати молодика-хулігана (ВІДЕО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити