Волинський рибоохоронний патруль продовжує здійснювати рибоохоронні заходи на водоймах області. Більшість порушників після притягнення до відповідальності, сплати штрафу та збитків починають розуміти свою помилку та в подальшому стають законослухняними. Однак державні інспектори рибоохорони фіксують злісних порушників, які повторно вчиняють порушення.
Про це повідомили на офіційному веб-сайті Управління Державного агентства рибного господарства у Волинській області.
Зокрема, 14 лютого 2020 року на водосховищі поблизу села Хорів Локачинського району Волинської області на території гідрологічного заказника «Лучний» викрито громадянина, що здійснював вилов риби однією риболовецькою сіткою. Завдяки оперативним діям працівників рибоохорони порушнику не вдалося завдати шкоди рибному господарству. На особу оформлено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Примітно, що це стало третім подібним порушенням, здійсненим даним громадянином. Так, 19 вересня 2017 року та 8 лютого 2018 року його було викрито за аналогічні правопорушення, однак тоді він використовував гумовий човен. Двічі суд обмежувався усними зауваженнями.
Також уже тричі притягувався до відповідальності син даного порушника. Зокрема, волинські рибпатрульні 2 грудня 2017 р., 22 жовтня 2018 р. та 7 листопада 2019 р. фіксували дану особу на тій ж водоймі за риболовлею сітками з гумового човна. В цьому випадку Локачинський районний суд кожного разу обирав стягнення у вигляді штрафу: першого разу – 340 грн, другого – 510 грн та третього – 340 грн. Останньою постановою суд призначив конфіскацію гумового човна, що й було здійснено виконавчою службою. Тому 14 лютого батько порушника ставив сітку на водоймі за допомогою гумового костюму.
«Хочу вкотре нагадати усім любителям рибалки, що в Україні рибальство регулюється Правилами любительського та спортивного рибальства. Якби дані громадяни використовували дозволені знаряддя лову жодних проблем з законом вони б не мали. Часто під час затримання порушники пояснюють свої дії «традиціями регіону», але варто розуміти, що кожного року рибні запаси наших водойм зменшуються, і однією з причин є так звані «традиційні»: сітки, «косинки» та «екрани». Варто усвідомити, що всі наші дії мають наслідки, які на собі відчують наступні покоління. Тому закликаю громадськість бути відповідальними, небайдужими та дотримуватися чинного природоохоронного законодавства», - прокоментував начальник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.
В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На річці Стохід піймали бpаконьєpа і знайшли 70 метpів сітки, — Волинський рибпатруль (ФОТО)