Водоканали вже отримали попередження про те, що з 1 квітня вони будуть відключені від мережі.
Про це інформується на сайті «Луцькводоканалу».
Водоканали України опинились під загрозою припинення роботи через недолугу регуляторну політику та штучно створені умови, що можуть призвести до банкрутства підприємств водопостачання.
КП «Луцькводоканал» із березня уклав договір на купівлю електроенергії із підприємством-постачальником. Однак, попри це, Київська компанія «Укрінтеренерго», шляхом шантажу і погроз відключення об’єктів через оператора системи розподілу, домагається від «Луцькводоканалу» виплати величезних незрозумілих коштів, оплата яких забезпечить цій компанії надприбутки, порівняно з іншими постачальниками електроенергії.
КП «Луцькводоканал» протягом січня-лютого 4 рази письмово інформував Київську компанію «Укрінтеренерго» , звертаючи увагу на необхідності роботи в правовому полі, аби врегульовувати відносини відповідно до законодавства України. Натомість у відповідь Луцьке підприємство не отримало навіть елементарної реакції. В місті вже робилися спроби відключення електроенергії на об’єктах «Луцькводоканалу», але за законом про питну воду нікому не дозволено відключати об’єкти життєзабезпечення, якими є водопостачання і водовідведення, від енергопостачання.
Однак, судячи з виступів членів національної комісії, водоканали України вбачають пряме лобіювання виключно інтересів енергетичних компаній, які фактично знаходяться в приватних руках, повністю ігнорують критичний стан підприємств водопостачання і теплопостачання, власниками яких є органи місцевого самоврядування.
Звертаємо увагу на цифри, які підтверджують той ганебний факт, що на загальнодержавному рівні абсолютно відсутнє розуміння необхідності розвитку підприємств і їх порятунку від банкрутства.
Тарифи на 2019 рік встановлені менше ніж половині підприємств ( і навіть ці тарифи – лише відкориговані ). Кошти за підвищені ціни на електроенергію частина підприємств отримають в травні, а більшість – незрозуміло коли. Регулятор порушує продекларований в стратегії принцип прогнозованості та своєчасності прийняття рішень, не виконуючи власні постанови. З вини регулятора 9 підприємств з 50 ліцензіатів змушені були звернутися до ПОН. Ситуація доходить до абсурду : по деяких підприємствах тариф окупає собівартість менш ніж на 60%! При цьому комісія не забуває енергетиків: у них тарифи європейські , в той час як у водоканалів – в 7 нижчі. Навіть у Європі за електроенергію отримують 9 євроцентів, а в Україні –11 євроцентів. При цьому тарифи на воду в 7-10 разів нижчі, ніж в європейських країнах. В таких умовах не те що розвиток, але саме існування підприємств зводиться нанівець.
Критичною і загрозливою виглядає тарифікація національним регулятором «зеленої енергетики (електроенергії, виробленої з альтернативних джерел)». В Україні вартість «зеленої енергетики» нацкомісія встановлює на рівні 18 євроцентів, в той час як в Данії тариф становить – лише 4 євроценти! Ці цифри подаються у вигляді боротьби за екологію, однак в Україні забувають, що саме водоканали є об’єктами екологічного спрямування, які першочергово потребують підтримки. У підсумку всю «різничку» в тарифах покладають на водоканали. В таких умовах діяльність водоканалів України знаходиться на межі, однак заклики про допомогу чи залагодження ситуації на державному рівні досі ігноруються.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів України визначив, що «Укрінтеренерго» визначили постачальником електроенергії «останньої надії».
Згідно з розпорядженням, «Укрінтеренерго» визначили постачальником «останньої надії» з 1 січня 2019 року по 1 січня 2021 року. Рішення прийнято для забезпечення безперебійних поставок електроенергії.