Луцька міська рада ухвалила звернення до глави уряду та міністра охорони здоров'я щодо забезпечення нарахування з 1 січня 2022 року заробітної плати медичним працівникам, в якому виступає проти зрівнялівки та нівелюванні мотиваційної складової.
Про це інформує власкор "ВолиньUA".
У зверненні вказується, що 12 січня 2022 року Кабінет Міністрів України ввів у дію постанову № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» вимогами якої є нарахування заробітної плати на рівні не менше 20 000 грн лікарям (крім лікарів-інтернів) та на рівні не менше 13 500 грн фахівцям з базовою вищою освітою закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці.
Реалізація вимог уряду щодо нарахування заробітної плати лікарям не менше 20000 грн і середньому медичному персоналу не менше 13500 грн за повністю виконану місячну норму праці та оплатою НСЗУ медичної послуги створює умови для виникнення зворотного ефекту – демотивації медичного персоналу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де зараз 16-річний лучанин, який наїхав на натовп людей на пішохідному переході?
Сприйняття працівником, що оплачується факт перебування на робочому місці, а не надана медична послуга призведе до втрати інтересу, ініціативи, відповідальності та внутрішнього бажання працювати оскільки заробітна плата лікаря має становити 20 000 грн, а сестри медичної 13 500 грн не залежно від кількості прийнятих пацієнтів. На сьогодні відсутні будь-які нормативні документи, які регламентують планову кількість прийнятих пацієнтів та нормативи часу відведеного на пацієнта впродовж виконання місячної норми праці, що створює передумови для «зрівнялівки» – встановлення окладів на одному рівні працівникам з різною кваліфікацією.
Депутати вимагають розробити та затвердити нормативно-методичну документацію, яка б регламентувала планову кількість прийнятих пацієнтів та нормативи часу, відведеного на пацієнта впродовж виконання місячної норми праці.