image
19 Жовтня 2021 | 15:54

Масштабний зорепад Оріоніди: де й коли краще дивитися?

20-21 жовтня метеорний потік Оріонід досягне піку. Оріоніди - це потік, метеори якого наче вилітають із сузір'я Оріона.

Глядачі можуть очікувати приблизно 10-25 метеорів на годину, повідомляє Міжнародна метеорна організація. Метеори Оріонід вельми швидкі, спостереження за ними варто починати після 00:00 й до 02:00.

Зорепад, утворений знаменитою кометою Галлея, досягне максимуму активності в ніч із 21 на 22 жовтня. Оріон - одне з найпомітніших сузір'їв на небосхилі, розташоване на небесному екваторі. Його назвали на честь грецького міфічного мисливця Оріона. Сузір'я містить багато яскравих зір, у розташуванні яких вгадується фігура людини.

Астрономи радять: щоб побачити зірку, що падає, треба щонайменше годину дивитися на темне небо. Яскраві смуги на небі - це шматочки комети Галлея. Вона залишає по собі слід у Сонячній системі. І щороку в середині жовтня Земля проходить через це поле. Наша планета також проходить через іншу частину цього поля уламків на початку травня. Це призводить до метеорного потоку Акварид.

Метеорний потік назвали через його радіанта - точку на небі, з якої наче виходять смуги. Довші смуги з'являються далеко від радіанта, тому найкращий спосіб побачити метеори - це або знайти місце, де можна полежати на землі хоча б годину, або подивитися в бік частини неба, яка трохи вища за сузір'я Оріона. Спостерігачі можуть почати шукати Оріон низько у східному небі незадовго до світанку. Метеори видно із середніх північних широт. Хоча радіант або точка походження метеорів міститься в Оріоні, метеори можуть з'являтися далеко від сузір'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки зароблять Pfizer і Moderna на вакцинах 2022 року

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити