image
6 Грудня 2018 | 12:01

Майбутній голова єдиної церкви: в УПЦ КП закликали не ширити чуток про Філарета

В Українській православній церкві Київського патріархату закликали користуватися першоджерелами, а не ширити чутки про майбутнього предстоятеля єдиної помісної УПЦ.

Про це написав керівник інформаційного відділу УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) у Facebook.

Архієпископ зазначив, що з наближенням об’єднавчого собору зросло число "релігієзнавців" та коментаторів теми.

"Каждый мнит себя стратегом, видя бой со стороны". Хоча є низка речей, які коментувати ще не час, бо праця триває, і шум навколо них зчиняється не для її успіху, а якраз навпаки", - стверджує Євстратій.

За його словами, патріарх Філарет 19 листопада розповів, як буде діяти, в разі висування від УПЦ КП його кандидатури в предстоятелі.

"Якою буде моя відповідь на згадану вище пропозицію про обрання, якщо вона буде оголошена офіційно на соборі - я також офіційно повідомлю собору", - прокоментував Філарет.

"Прошу послуговуватися першоджерелом, а не коментарями чуток, поширення яких лише перешкоджає досягненню рішень, прийнятних для всіх учасників процесу", - закликав Євстратій.

Також архієпископ відзначив, що навіть, якщо на якість заяви чи чутки не дається коментар, спростування чи відповідь - це не означає, що немає чого сказати чи що поширюване на 100% правда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УАПЦ не буде висувати кандидатуру на пост предстоятеля Української помісної православної церкви

"Є речі, на які мовчання - найкраща відповідь", - резюмував він.

5 грудня релігієзнавець Андрій Ковальов, який раніше працював в інформаційному відділі УПЦ КП заявив, що Філарет не буде балотуватись на посаду предстоятеля Єдиної помісної української церкви.

Вас також може зацікавити