Митрополит Луцький і Волинський очолив Божественну літургію в храмі Великомученика й цілителя Пантелеймона у селі Рованці Луцького районного деканату з нагоди престольного празника.
Про це інформує Волинська єпархія Православної Церкви України.
Разом із високопреосвященним молилися: районний декан протоієрей Володимир Присяжнюк, настоятель протоієрей Сергій Коць, інше духовенство міського і районного благочинь, а також голова Боратинської ОТГ Сергій Яручик.
Після літургії душпастирі відслужили заупокійну літію на могилі колишнього настоятеля священника Петра Огибовського.
Благословенними грамотами архієрей нагородив активних парафіян.
Цегляний Божий дім у Рованцях має унікальну історію. Його збудовано 1900 р., раніше були дерев'яні, що, як оповідають, згоряли від блискавки.
Із даних, що є у розпорядженні краєзнавців, перший храм Великомученика Пантелеймона стояв на Церковній гірці, що в центрі Гнідавського передмістя (вул. Потебні). Дата будівництва невідома (за віднайденими деталями – ймовірно, XII–XIII ст.). Окремо розміщувалася дзвіниця із п’ятьма дзвонами: три з них виготовлено 1651 р., четвертий – найбільший (вагою 7 пудів 29 фунтів), п’ятий – найменший із зображенням цілителя Пантелеймона. Два останніх (1876 і 1888 рр. виготовлення) розплавилися при пожежі. Жоден із них не зберігся: від них залишився лише кусок, який вмуровано в нову церкву над входом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У зарослях та смітті: в місті на Волині - занедбане кладовище (ФОТО)
Для цегляного Божого дому дзвони замовляли в Подільській губернії. Чотири виготовив ливарник Юлій Островський. Сучасна дзвіниця, як і попередня, налічує п’ять дзвонів. Найбільший (1,5 тонни) має ікону Ісуса Христа «Любляче серце» та написи латиною.
У храмі є чудотворний образ святого Пантелеймона. Як свідчить напис на ньому, виготовлено й освячено його в 1895 році на горі Афон (у Греції), де зберігаються нетлінні мощі великомученика. За більш ніж століття біля ікони відбулося чимало зцілень, і сьогодні за молитвами біля неї Господь творить дива. «Я особисто неодноразово був свідком чудотворних зцілень», – пригадує настоятель.