Гуманітарна катастрофа в Україні є частиною російської воєнної стратегії. Окупаційні війська перейшли до плану «Б» і почали обстрілювати сільськогосподарську інфраструктуру та атакувати склади з пальним саме для того, щоб створити кризу і голод серед населення.
100 гривень за кілограм помідорів, стільки ж – за кіло огірків, а вартість болгарського перцю – півтори сотні. Такі ціни нині на овочі на луцьких ринках. Продавчині навіть не хочуть говорити, що буде далі.
«Ми не знаємо. Ми не фермери, ми продавці», – кажуть.
Запаси городини є, ділиться підприємиця Ірина, тільки от її вартість на закупівлі зросла.
«Мабуть, на відсотків 15, особливо стосується тих овочів, фруктів, які завозяться з-за кордону. На наші овочі-фрукти трохи підвищилася ціна, але у зв’язку з подорожчанням пального», – каже вона.
Та дефіциту овочів і фруктів немає. Щоправда, люди тепер витрачають гроші економніше.
«Якщо раніше наперед купляли, то зараз – сьогодні на сьогодні», – додає підприємиця.
На 10-20 гривень зросли ціни й на олію.
«Раніше не поставляли, коли ажіотаж був, – 5–7 пляшок було. Зараз більше поставок йде», – розповідає підприємець Ігор.
Круп, ділиться, залишилося зовсім мало. Їх привозять, але люди майже відразу розбирають – навіть зі складів.
Незначно, але підняли ціни й на солодощі. Чимало, каже пані Любов, їхало на прилавки з Харкова, тож нині асортимент зменшився ледь не вдвічі.
Попри це, навіть з’явилися нові місцеві виробники.
«Це печиво випікають вдома дівчата, які випікали на армію. Їм тимчасово дали перерву. Вони підійшли і домовилися, щоб ми реалізовували», – розказують на ринку.
Ціни на рибу зросли всього на кілька гривень. Її, кажуть, беруть охоче, та й проблем із поставками немає, бо ж тепер возити її – ближче.
«Вони були в Києві. Тепер Київ переїхав сюди до нас, ближче на захід – в Рівне, Луцьк», – кажуть на ринку.
Щодо птиці, то її завше виготовляли тут, на Волині.
«В нас ціни не змінилися. Які були до війни – такі і зараз. З поставками проблем немає. Курочка як приїжала – так і приїжає», – запевнила підприємиця Олена.
Не змінилися ціни й на ковбаси. А от саме м’ясо, каже пані Валентина, навіть подешевшало: лопатка – 95 грн, шинка – 100 грн, шия – 120-115 грн. Сало, яке коштувало 200-250 грн, зараз коштує 100 грн.
Заробляти, кажуть підприємці, зараз надто не вдається. Але цим дуже не переймаються, адже тяжкі часи у всіх. Зароблять уже після перемоги.
Детальніше - у сюжеті 12 каналу.