image
 |  16 24 Серпня 2023 | 20:42

На Волині тримісячне немовля отруїлося водою з криниці

У Горохівській громаді тримісячна дитина отруїлася водою з криниці, в якій виявили нітрати.

Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб, - пише ІА Волинські новини.

Зазначається, що батьки немовляти використовували криничну воду для приготування їжі та пиття. Дитина споживала її впродовж двох тижнів.

Маля у стані середньої важкості госпіталізували до Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства. На сьогодні стан дитини покращився, спостерігається позитивна динаміка.

За фактом отруєння дитини фахівці Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели дослідження води з цієї криниці. За його результатами у зразках питної води виявили перевищення вмісту нітратів у понад 4 рази.

Також спеціалісти центру провели бесіду із батьками про використання безпечної питної води (бутильованої), надіслали лист голові Горохівської громади щодо проведення дезінфекції колодязів.

Довідково:

На безпечність води, котру використовують для пиття, приготування страв і сумішей для дітей, впливає, зокрема, вміст нітратів. При їх перевищенні виникає водно-нітратна метгемоглобінемія.

Причиною цього захворювання є токсична дія нітратів. Вона зумовлює кисневе голодування тканин внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю. Окрім того, пригнічується активність ферментних систем, котрі задіяні у процесах тканинного дихання. Нітратна інтоксикація проявляється посинінням шкіри та слизових оболонок. Симптомами хвороби також є блювання, пронос, збільшення слиноутворення.

У групі підвищеного ризику – діти до 3-х років, а особливо – немовлята до року, котрі перебувають на штучному вигодовуванні. Ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії в них пов’язаний з недосконалістю ферментних систем організму і біохімічних процесів, що відбуваються в ньому.

Гостре нітратне отруєння у немовлят у 7-8% випадків зумовлює смерть. Чутливі до нітратів також люди похилого віку, хворі на анемію, ті, у кого є захворювання дихальної та серцево-судинної систем.

Щоб запобігти отруєнням дітей і розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії, не рекомендують використовувати воду з джерел нецентралізованого водопостачання — бюветів, колодязів та каптажів без висновку про її безпечність. Фахівці радять готувати для дітей їжу і суміші тільки на воді, у котрій концентрація нітратів не перевищує 50 мг/дм³.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знову потрібна кров військовим

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити