Служба безпеки повідомила, що викрила схему постачання до Росії товарів військового призначення українського виробництва, яку організував заступник директора одного з російських підприємств, близький до ФСБ.
Про це повідомляють у пресслужбі СБУ.
"Служба безпеки викрила низку посадовців приватних компаній, які організували механізм незаконного постачання до країни-агресора товарів військового призначення та подвійного використання, що виробляються державними оборонними підприємствами", - йдеться в повідомленні.
У липні силовики провели низку обшуків на деяких оборонних підприємствах у Харківській, Київській, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській та Полтавській областях.
Керівництва ДП надали інформацію про закупівлю приватними компаніями товарів військового та подвійного призначення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинь – не виняток: СБУ виявила масштабну вирубку лісів на заході та півночі країни
Слідчі СБУ встановили, що приватні підприємці закуповували продукцію державних оборонних підприємств, а в подальшому поставляли її до Росії та інших країн.
Відзначається, що придбання військової продукції могло здійснюватися за сприяння працівників держпідприємств з порушеннями законодавства.
Зокрема до Росії передавали деякі технології з виробництва української військової продукції.
Організатором протиправної оборудки в СБУ вважають заступника директора одного з потужних російських підприємств, яке забезпечує продукцією військового призначення підрозділи російської армії та підприємства військово-промислового комплексу.
Вказується, що він має стійкі зв’язки з діючими та колишніми співробітниками ФСБ РФ.
Наразі про підозру у вчиненні замаху на контрабанду та порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, які вчинені у складі організованої злочинної групи, повідомлено організатору і трьом фігурантам провадження - посадовцям приватних компаній-постачальників.
Вирішується питання щодо кваліфікації дій інших учасників організованої злочинної групи, в тому числі - за ознаками злочину, передбаченого ст. 333 ККУ.
Повідомляється, що незаконний механізм поставок СБУ викрила і заблокувала у березні 2020 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На реконструкції аеропорту «Бориспіль» розікрали 37 мільйонів, – СБУ