Закон про припинення з 1 квітня 2019 року дії Договору про дружбу, співпрацю й партнерство між Україною і Російською Федерацією 12 грудня набув чинності.
Це сталося наступного дня після того, як закон опублікували в газеті "Голос України".
Верховна Рада схвалила припинення дії даного договору 6 грудня.
Раніше було ухвалено рішення не продовжувати договір про дружбу з РФ.
У законі зазначається, що Росія, здійснивши збройну агресію проти України, порушила Договір про дружбу, співпрацю й партнерство.
Припинення дії Договору про дружбу, співпрацю й партнерство між Україною і РФ звільняє Україну від зобов'язань щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище України, які виникли в результаті виконання Договору до припинення його дії.
Великий договір між Україною і Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року в Києві строком на 10 років (з наступною автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардепи від «Свободи» вимагають оприлюднити дані всіх, хто веде бізнесову діяльність з країною-агресором
Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ – 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).
Згідно з угодою, її дія автоматично продовжувалось на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.