Волинські мас-медіа уже повідомляли про відкриття у Ковелі Транскордонного центру діалогу культур на базі реконструйованих приміщень стадіону «Локомотив».
Про це пише Ковель медіа.
Про те, що даний об’єкт ще навіть не введений в експлуатацію, але вже приймає відвідувачів, це трохи інша тема, причому досить важлива. Наразі поговоримо про витрачання коштів на проведення урочистого дійства.
Як відомо, виконавчий комітет Ковельської міської ради з другої спроби провів тендерну закупівлю так званих «кейтерингових послуг» у місті Ковелі з очікуваною вартістю 199 000 грн з ПДВ. Перші торги відмінили, а другі відбулися опівночі 28 квітня 2021 року.
Єдиним учасником і переможцем став приватний підприємець з Ковеля Анатолій Прадійчук. Міський голова Ігор Чайка підписав з ним 25 травня договір №135 про надання послуг за вищевказаною сумою.
До договору додається розрахунок вартості послуг для учасників заходу транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, який мав відбутися ще 21 квітня у Ковелі на вулиці Сагайдачного, 5-В. Дату відкриття перенесли на 25 червня.
Сервісне обслуговування (персонал, логістика, меблі, посуд, обладнання) коштує 15 тисяч гривень. У вартість обіду у форматі фуршету на 496 осіб включено, зокрема, асорті свіжих фруктів, канапки, брускетка з м’яким сиром, закуска з сиру моцарелла та помідор, профітролі з ікрою, сирні кульки, шашлики з форелі та курки, кобаски гриль та інше. Все разом із обслуговуванням «потягнуло» на 199 тисяч гривень.
До речі, за харчування 50 учасників чемпіонату Волинської області з гри боча серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату, який відбувся 31 березня 2021 року в Ковелі, заплатили всього-на-всього 2500 гривень, це – по 50 гривень на чоловіка. Зі слів прессекретаря ГО «Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії» Ольги Яренчук, питання оплати за харчування учасників вдалось вирішити завдяки міському голові. Ця сума просто мізерна у порівнянні з виділеними грошима на банкет в Транскордонному центрі діалогу культур.
Причетні до заходу люди стверджують, що фуршет фінансувався за кошти Європейського Союзу, згідно міжнародного проєкту. Можливо, це так. Однак платіж, відповідно до договору мера міста та приватного підприємця про фуршет, здійснювався з рахунку виконкому Ковельської міської ради – розпорядника бюджетних коштів. 7 червня з міського бюджету підприємець отримав попередню оплату – 59 700 гривень.
Як і належить, підприємець Анатолій Прадійчук уклав трудові договори та цивільно-правові угоди із кухарами та офіціантами «з обслуговування бенкету на 496 чоловік».
Втім, на численних фото та відео з урочистого відкриття Транскордонного центру діалогу культур не видно такої кількості людей (навіть з обслуговуючим персоналом), про яку заявлено в договорах.
Також 15 квітня цього року виконавчий комітет Ковельської міської ради провів чотири тендери, причому це відбувалося фактично опівночі – від 23:34 до 23:50 год., коли було укладено останній договір.
Що ж закупляли чиновники мерії в такий пізній час, коли люди здебільшого сплять?
Згідно даних на сайті публічних закупівель Рrozorro, послуга кафе вартує 45 000 грн, послуга з ресторанного обслуговування – 41 770 грн, послуга з організації харчування – 40 000 грн. Всі ці тендери виграв єдиний учасник – підприємець Анатолій Прадійчук. Послуга з розміщення у готелях – 49 000 грн. У цьому тендері також перемогла єдина учасниця – підприємиця Ірина Привродська, із села Городилець Ковельського району. Загалом, всі послуги коштують 175 770 гривень.
Втім, міський голова Ігор Чайка та Ірина Привродська підписали додаткову угоду від 25 червня, відповідно до якої, сума договору становить уже 24 081,50 грн.
Ковельчани мають знати, як витрачаються чиновниками бюджетні кошти.