Опозиційні депутати Нижньої палати парламенту Нідерландів виступили проти скасування закону про консультативний референдум.
Про це 23 лютого 2018 року повідомляє сайт «ГОРДОН».
Нижня палата парламенту Нідерландів 22 лютого проголосувала за скасування закону про консультативний референдум, через який у 2016 році було заблоковано ратифікацію Угоди про асоціацію України з ЄС. Про це повідомили на сайті законодавчого органу.
Скасувати закон запропонувала міністр внутрішніх справ Кайса Оллонгрен. 76 депутатів із коаліційних фракцій підтримали ініціативу. 69 опозиційних депутатів виступили проти.
Після цього скасування закону повинні розглянути у Верхній палаті парламенту, де провладні партії також мають більшість.
6 квітня 2016 року в Нідерландах відбувся референдум про ратифікацію угоди між Україною і ЄС. 61% респондентів висловився "проти" парламентського акта від 7 липня 2015 року.
15 грудня 2016 року на саміті у Брюсселі лідери Євросоюзу підтримали запропонований Нідерландами компроміс, покликаний розблокувати імплементацію Угоди про асоціацію. Зокрема, на вимогу голландської сторони європейські лідери визнали, що угода не є кроком до отримання перспективи членства України в ЄС, не є гарантією колективної безпеки, військової чи фінансової допомоги, а також не дає українцям права на проживання або роботу у країнах Євросоюзу.
16 грудня 2016 року уряд Нідерландів ухвалив проект повторної ратифікації документа, потім за нього проголосували обидві палати парламенту.
Угода про асоціацію між Україною та ЄС у повному обсязі набула чинності 1 вересня 2017 року.