image
11 Липня 2021 | 21:18

Нова революційна вакцина на 100% захищає від септичного шоку

Проти найбільш поширених бактеріальних патогенів досі немає вакцин, а зростання стійкості бактерій до антибіотиків тільки погіршує поточну ситуацію.

Про це повідомляє «24 канал».

За оцінками ВООЗ, резистентність до антибіотиків є найбільш серйозною загрозою для людини в найближчі десятиліття. Щоб розв'язувати цю проблему, команда з Гарвардського університету розробила метод вакцинації ciVAX.

У доклінічних експериментах вакцина показала 100% захист від септичного шоку і метицилін резистентного золотистого стафілокока. Нею можна буде захищати як людей, так і домашню худобу.

Вчені знайшли антигени від широкого спектра патогенів – вірусів, бактерій, грибків. Це перепрограмовані дендритні клітини, що мігрують по лімфатичних вузлах, організовують складну імунну відповідь, включаючи подальшу процедуру Т-клітин і антитіла, що реагують на патогени.

Вчені уже протестували вакцину ciVAX проти найпоширеніших причин септичного шоку – золотистого стафілокока та кишкової палички.

Ризики смерті у експериментальній групі гризунів були мінімальні після застосування вакцини. Тож, на моделях мишей виживаність склала 100%, в той час, як в групі контролю лише 9%.

Тестування вакцини знаходиться ще на самому початку шляху, проте вчені бачать в ній великий потенціал.

Крім застосування ciVAX для захисту від сепсису та інших бактеріальних інфекцій у людей вчені планують використовувати метод серед домашньої худоби, щоб попередити захворюваність і потенційне інфікування людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світ атакує більш заразний штам коронавірусу Епсілон: чим небезпечний і як захиститися?

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Head html

Вас також може зацікавити