image
 |  268 30 Грудня 2024 | 14:01

Офіс Генпрокурора не зміг підтвердити неправомірність отримання інвалідностей у прокурорів Хмельницької прокуратури

Офіс Генерального прокурора (ОГП) не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури.

Про це стало відомо від ОГП у відповідь на запит Центру протидії корупції (ЦПК), - пише ВолиньUA.

“За наслідками службового розслідування 09.12.2024 складено висновок, який 13.12.2024 затверджено виконувачем обовʼязків Генерального прокурора. У резолютивній частині висновку зазначено, що з огляду на обмеженість засобів службового розслідування обʼєктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень або службового статусу та повʼязаних із цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні”, – зазначає Генпрокуратура у відповідь на запит ЦПК.

Нагадаємо, що у листопаді журналіст Юрій Бутусов виявив підозрілу наявність інвалідностей у рекордного числа прокурорів Хмельницької прокуратури. Це відбулося після того, як при обшуках у керівниці Хмельницької Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи вдома знайшли понад 6 млн доларів.

ЦПК відправив запит до Офісу Генпрокурора, щоб дізнатися результати службового розслідування – чи отримали хмельницькі прокурори інвалідності, користуючись своїми службовими повноваженнями або статусом. Проте ОГП повідомив, що не зміг це зʼясувати.

Після завершення службового розслідування Генпрокуратура також заявила, що оголосила підозру у шахрайстві двом прокурорам. Проте у якій області затримали посадовців – ОГП не зазначив. Зараз вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу, а також відсторонення від посад. Важливо, що навіть за умови відсторонення від посади прокурори усе одно продовжать отримувати заробітні плати.

Водночас в межах самого розслідування з органів прокуратури звільнили 5 прокурорів, ще 7 – звільнили з адміністративних посад. Адміністративні посади – це посади керівників прокуратур та їх підрозділів, а також їхніх заступників. Звільнення прокурора з такої посади не означає його звільнення з прокуратури та позбавлення повноважень. Тобто такі прокурори продовжать працювати і отримувати заробітні плати.

Так, більшість хмельницьких прокурорів залишилася на своїх посадах та при своїх повноваженнях. Вони зможуть працювати як мінімум до завершення розслідування, як максимум – до винесення обвинувального вироку судом, що може тривати роками.

Крім цього, ОГП повідомив, що передав матеріали службового розслідування до головного управління Державного бюро розслідувань (ДБР), яке веде кримінальне провадження у цій справі. Зважаючи на повний контроль над ДБР з боку заступника керівника Офісу президента Олега Татарова, незалежність та якість цього розслідування щодо прокурорів лишається під питанням.

Загалом, як заявив Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко в ефірі “Єдиного марафону”, за понад три місяці від скандалу зі МСЕК в Україні скасували менше 200 рішень про інвалідність. 

Читайте також: ДБР затримало командира 211 бригади, який покривав знущання над військовими

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити