image
4 Серпня 2020 | 15:25

Показали документи УПА, знайдені в бідоні (ФОТО)

Показали документи ОУН, які виявили в Мостиському районі Львівської області схованими у бідоні.

"Знахідку іменували відповідно до місця виявлення - Мостиський архів. Тож, 21 червня 2020 року Музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" отримав у своє розпорядження для опрацювання друковану продукцію часів "других совєтів", - повідомив науковий співробітник музею Віктор Сеницький, інформує galinfo.com.ua.

Виявили пропагандистські матеріали, організаційні звіти, карти, інструкції та інші документи 1946-1950 років. Були агітаційні листівки у декількох екземплярах. Вони могли бути призначені для поширення серед населення. Невідомо, чому документи сховали під землею.

"Можливо, що хлопці загинули або потрапили у полон, можливо, щось інше завадило їм довести справу до кінця. Але сьогодні ми маємо нагоду на власні очі побачити історію з першоджерел, яку оберігав український чорнозем понад пів століття", - зазначив Сеницький.

Серед знахідок є привітання.

"Христос раждається! Українська Родино! В час, коли по цілій Україні шаліє дикий терор червоного сатрапа Сталіна, коли всі тюрми переповнені нашими ораторами, коли мільйони Твоїх братів позбавлені в цей день куска хліба, в час, коли по цілій Україні чути зойки мордованих по тюрмах та концтаборах, чути гук та клекіт скорострілів та розриви гранат, ти, українська родино, засідатимеш до скупої Святої Вечері", - йдеться в документі.

Знайшли запис, приурочений до ювілею створення та функціонування ОУН.

"Цього, 1949 року Організація Українських Націоналістів відзначає 20-річчя свого утворення і революційної боротьби проти польських, румунських, чеських, угорських, гітлерівських та московсько-більшовицьких окупантів України та їхніх агентів за національне та соціяльне визволення українського народу, за побудову на українських етнографічних землях Української Самостійної Соборної Держави", - проголошує документ.

У зверненні пояснювали роль Степана Бандери.

"ОУН під керівництвом Степана Бандери бореться за Українську Самостійну Соборну Державу, за систему вільних національних держав усіх народів світу, за демократичний лад та безклясове суспільство в майбутній незалежній Українській Державі. Основою українського безклясового суспільства буде, з одного боку, національно-державна і громадсько-кооперативна власність на основі знаряддя і засобів виробництва і, з другого боку, справжня, не більшовицька демократія в галузі політичного устрою", - писали автори документа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Священник з Волині привітав Путіна з Днем ангела (ФОТО)

Одна з публікацій дає поради з виховання дітей.

"Не карайте часто. Дитина може призвичаїтись до карання і воно перестане виховно на неї впливати", - було в цій пораді.

Документи зберігатимуться в Архіві Центру досліджень визвольного руху.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити