Узбекистан відмовляється від кирилиці на користь латиниці. "Нам не потрібні "ДНР" і "ЛНР", - кажуть узбеки.
Уряд Узбекистану затвердив “дорожню карту” переходу на узбецький алфавіт, заснований на латинській графіці. З кінця майбутнього року на латиниці писатимуть нормативно-правові акти, вести діловодство, позначати назву вулиць і організацій, крім цього, нові правила будуть поширюватися на рекламний контент, сайти, ЗМІ та інше, - повідомляють Патріоти України з посиланням на узбецькі ЗМІ.
Обговорення проекту нового узбецького алфавіту триватиме до 31 березня.
Думки жителів Узбекистану щодо реформування розділилися. Одні пишуть, що старшому поколінню буде складно адаптуватися до нових умов, – багато хто не зможе читати пресу і оформляти документи. Інші вважають, що рішення уряду поставить крапку в спробах Росії проводити свою політику на території держави та убезпечить від появи анклавів, подібних формувань “ДНР" і ”ЛНР“.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У школах ОРДЛО розповідають дітям про «майбутню військову агресію України», — активісти
Після того, як всі жителі країни будуть вивчати свою рідну мову, Москва не зможе скористатися шансом і захистити “російськомовне населення”.
“У Вірменії, в Азербайджані і тим більше в Грузії давно перейшли на своє рідне алфавіт. Я не кажу про Балтійські країни. Нам теж пора, давно пора”, “Кожен, хто хоче жити в Росії, повинен знати російську мову. Наші сусіди (Казахстан) теж почали цей процес“, ”Якщо ви поїдете в Росію, США, Німеччину або Великобританію, ніхто не буде розмовляти з вами по-узбецьки. Крім того, нам краще почати вивчення англійської, а не російської мови. Це ділова мова“, – пишуть користувачі в коментарях до вирішення узбецької влади.
Рішення про розвиток узбецької мови Ташкент прийняв 20 жовтня 2020 року.