image
16 Травня 2018 | 13:12

Рада має намір спростити процедуру похорону

За ухвалення в першому читанні законопроекту, яким запропоновано спростити процедуру похорону, проголосували 235 депутатів Верховної Ради.
Про це 16 травня 2018 року повідомляє кореспондент сайту «ГОРДОН».
Верховна Рада 16 травня ухвалила у першому читанні законопроект №8116 «Про внесення змін до деяких законів України щодо підстав про проведення експертизи».
За взяття документу за основу проголосувало 235 парламентаріїв.
У пояснювальній записці до документа зазначено, що ухвалені у 2017 році зміни до процесуальних кодексів про обов'язкові судові рішення для експертизи «матимуть великий негативний суспільний резонанс».
Це пояснюється тим, що змінами встановлюється обов'язок слідчого звернутися до суду для отримання експертного висновку. Саме зазначений обов'язок призведе до ускладнення процедури похорону. Згідно з чинною процедурою, коли людина помирає, на місце смерті приїжджають лікарі і слідчі. Лікар констатує смерть, а слідчий порушує справу за фактом смерті та складає постанову про проведення судово-медичної експертизи. Тільки після цього труп разом із постановою може бути направлений і прийнятий у морзі. Після внесення змін експертиза залишається обов'язковою та може бути проведена лише на підставі рішення суду, – ідеться в записці.

В ухваленому у першому читанні законопроекті запропоновано вилучити із процесуальних кодексів норму, згідно з якою підставою для проведення судової експертизи є лише судове рішення.
Основною метою законопроекту є спрощення процедури поховання. Проектом передбачається встановити, що експертиза проводиться експертом за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, – зазначено в тексті пояснювальної записки.

22 листопада 2017 року президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Вас також може зацікавити