Верховна Рада України підтримала за основу законопроєкт, який передбачає кримінальну відповідальність для "злодіїв у законі".
Про це повідомляє кореспондент #Букв.
За проєкт закону № 2513 проголосували 264 народних обранця.
Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроєкту є “припинення діяльності злочинних спільнот, учасників таких спільнот, притягнення до кримінальної відповідальності “злодіїв у законі”, а також інших учасників злочинних спільнот та осіб, причетних до створення та функціонування злочинних спільнот”.
Відповідно до законопроєкту, в Кримінальному кодексі планується передбачити визначення поняття “злодій у законі”. Це людина, яка “дотримується притаманних злочинному середовищу традицій і правил поведінки, користується авторитетом серед осіб, які вчиняли кримінальні правопорушення, керує, координує та/або організовує діяльність злочинної спільноти чи її частини або є учасником такої спільноти”.
Організатор злочинного співтовариства підлягає кримінальній відповідальності за всі злочини, вчинені співтовариством.
До Кримінального кодексу нардепи хочуть внести окрему статтю “Створення злочинного співтовариства і перебування особи в статусі “злодій у законі”. За такі порушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років.
Читайте також: «Споконвічно російські території»: Путін заявив, що розбереться з частиною України
Звільняється від такої відповідальності учасник злочинного співтовариства, який повідомить правоохоронцям про його існування і про “злодія в законі”, а також буде сприяти слідству.
У законопроєкті прописана відповідальність і для замовників злочинів. Так, звернення до “злодія в законі” може спричинити позбавлення волі на 3-5 років із можливою конфіскацією майна. Якщо таке звернення спровокувало тяжкі наслідки – то до позбавлення волі на 5-10 років із конфіскацією майна або без.
Організація “сходки” представників злочинних організацій або співтовариств буде каратися позбавленням волі на строк від 3 до 6 років. Якщо ж учасник такого заходу завчасно “здав” спільників, його звільнять від відповідальності.
За сприяння учасникам злочинного співтовариства з боку посадової особи передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на 5-7 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.