image
 |  2117 20 Листопада 2023 | 23:31

Розбірки під церквою: прихожани МП не впустили поліцію до храму на Волині

У селі Дарівка Ковельського району громада вірян, які перейшли в ПЦУ, провести богослужіння у місцевому храмі не змогла.

Представники УПЦ московського патріархату їх до храму не впустили, тому інша сторона -- із ПЦУ -- мусила викликати слідчо-оперативну групу.

Нагадаємо, парафіяни провели збори, проголосувавши за доленосне рішення. З ним представники громади звернулися до митрополита Луцького і Волинського Михаїла, який задовільнив прохання. Настоятель не підтримав свою паству, тож у Дарівці служитиме інший душпастир.

Проте прихильники МП не погоджуються із рішенням більшості і перешкоджають переходу парафії у ПЦУ. Раніше частина селян разом зі священником, про яких повідомили по телебаченню, що вони залишилися у церкві московського патріархату, обурились. Вони запевняють, що вони – УПЦ, але не МП, а крім того, оскаржують повідомлення представника Волинської єпархії ПЦУ про перехід громади.

Одні перейшли до ПЦУ, інші разом із священником ні. І ті, і ті вважають, що мають право молитися у місцевому храмі. Це уже кульмінація багатоденного протистояння у селі. Минулої неділі прихильники ПЦУ на чолі із голобським священником Андрієм Сехом прийшли заявляти свої права на храм, маючи намір провести перше богослужіння. Щоб уникнути конфлікту навіть дочекалися, доки у храмі відслужить громада УПЦ МП і навіть викликали поліцію, щоб наглянула за порядком. Однак не склалося, віряни УПЦ МП по хатах не розійшлися, а практично забарикадувалися на церковному подвірʼї і в один голос заявляли, що церкву прихильникам ПЦУ не віддадуть.

«Війна у державі, я скарбник у церкві. Я знаю, куди йдуть гроші за свічки. Оті діти, що зараз лежать у могилах, вбиті тією зброєю, яка куплена на гроші за свічки московського патріархату», - каже місцева жителька.

«Окремої релігійної громади у селі Дарівка зареєстровано не було. Її було зареєстровано 2 тижні тому як релігійну громаду ПЦУ, яку очолює отець Андрій Сех», - зазначив правоохоронець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинська обласна рада обмежила Волинську ОВА у використанні бюджетних коштів

Більше того, місцевий храм, який за документами визнаний капличкою, теж офіційно належить громаді ПЦУ, щоправда сусіднього села Новий Мосир.

Інтереси дарівських прихильників УПЦ МП приїхав захищати священник з Голоб отець Ніфонт. Каже, реєстрація громади не є обовʼязковою.

Поліція пропонує компроміс - опечатати церкву обом сторонам і шукати правди у суді. Зрештою віряни московського патріархату так і не впустили поліцію на територію храму. Обидва священники заявляють, що написали заяви - один зі скаргою, що намагаються заволодіти шрамом без відповідних документів інший - на перешкоджання вірянами зайти у храм. 

Детальніше - у сюжеті 12 каналу.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити