Лікар-нутриціолог Людмила Герасимчук дала рекомендації щодо харчування в разі «мокрих» застуд, ангін тощо. Вона пояснює, що якщо у вас або дитини «шмарклі струмками», вологий кашель, горло обкладене слизом, рясна мокрота, виділення з очей, це свідчить про велику кількість слизу в організмі.
Простіше кажучи, під час такого захворювання слиз випливає з організму, — пише agronews.ua.
Тому, хоч би яким методом людина лікувалася, нутриціолог радить передусім прибрати все, що провокує утворення слизу в організмі, тобто має слизоутворювальні властивості.
Отже, необхідно виключити такі продукти:
— всі кисломолочні продукти (кефір, йогурт, ряжанка, мацоні, сир тощо);
— всі види сирів (тверді, м’які, кремоподібні, з пліснявою і без);
— манка;
— круглий рис;
— вівсянка;
— чіа;
— все, що приготовлено з білої муки (і з рисового борошна, і з борошна тапіоки також);
— банани;
— картопля (і модна зараз солодка картопля батат теж);
— горіхи/насіння;
— важкі види м’яса — свинина, яловичина, телятина, гуска, качка, баранина.
«Вас, звичайно, ніхто не змушує виключати ці продукти з харчування на час такої мокрої застуди, але якщо людина дотримується таких рекомендацій, то одужання настає швидко та без ускладнень. Тому кожен обирає для себе, як йому лікуватися», — говорить Людмила Герасимчук.
Окрім того, нутриціолог застерігає від того, аби додавати мед у гаряче молоко. Адже мед нагрівати не рекомендується — його найкраще розсмоктувати, змішуючи зі спеціями. І сіль (для смаку) в молоко теж не варто додавати — молоко не поєднується з сіллю.
Також лікар нагадує, що питво має бути теплим або гарячим, але не рясним, а за бажанням і в разі потреби запити ліки.
Людмила Герасимчук додає ще один важливий пункт: якщо в дорослого або дитини, коли вона хворіє, немає почуття голоду, немає апетиту — в жодному разі не слід примушувати їсти, і не потрібно годувати силоміць. Коли людина почне одужувати, в неї відновляться травні функції й вона сама попросить поїсти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зростуть ціни на алкоголь