image
15 Жовтня 2021 | 09:11

«Схеми» розповіли про фінансові авантюри Зеленського та Шефіра

Президент Володимир Зеленський та його радник Сергій Шефір намагалися забрати з "Брокбізнесбанку" свої депозити в обхід визначеної законом черги.

Йдеться про період до того, як Зеленський став президентом України, а Шефір – його першим помічником. Зеленський тримав на депозиті у "Брокбізнесбанку" більше ніж 300 тисяч доларів, Шефір – понад 400 тисяч доларів, йдеться у розслідуванні програми "Схеми".

У 2014 році, після введення в "Брокбізнесбанк" тимчасової адміністрації і після оголошення про ліквідацію банку, Зеленський та Шефір підписали низку угод із компаніями, що мали кредити у банку – про відступлення права вимоги за своїми депозитами.

Для компаній це була спроба не повертати банку борги та вивести з-під застави активи. А Шефір і Зеленський таким чином намагалися отримати не лише гарантовані державою 200 тисяч гривень, але й повернути більшу суму в обхід визначеної законом черги, за якою Фонд гарантування вкладів має повертати гроші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Антиукраїнське лайно в голові»: Кондратюк пояснив, навіщо створив петицію про заборону артистів з РФ

Із застави банку мали ризик вийти: тваринні комплекси ТОВ "Подільський Господар" (заставна вартість – більше 260 мільйонів гривень), нерухомість ПАТ "Чинбар" (заставна вартість – понад 260 мільйонів гривень) та майновий комплекс на 18 тисяч квадратних метрів ПАТ "Київський дослідний ремонтно-механічний завод" у Києві.

У 2015-му Вищий господарський суд визнав, що ці угоди не відповідали законодавству.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити