image
17 Травня 2018 | 06:17

Сьогодні православні християни відзначають Вознесіння-2018: традиції та прикмети свята

Сьогодні, 17 травня, Православна церква відзначає одне з 12 великих свят у році – Вознесіння Господнє, яке завжди припадає на 40 день після Світлого Воскресіння Христового.
Про це 17 травня 2018 року повідомляє сайт «Українські Новини».
Повна назва свята - Вознесіння Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа. Вознесіння є перехідним святом, дата якого залежить безпосередньо від Великодня: його відзначають на 40-й день після Світлого Воскресіння Христового.
У католиків свято в 2018 році припадає на 10 травня, а у православних християн – на 17 число.
Як свідчить Євангеліє, свято Вознесіння Господнього встановлене на честь вознесіння Спасителя на небо.
Після свого воскресіння Ісус Христос перебував на землі цілий місяць, поруч з ним знаходилися його учні і паства. Коли місяць пройшов, Ісус зібрав апостолів на горі Елеон (передмістя Єрусалиму), дав їм своє благословення. Після цього Спаситель вознісся на небо.
Після Вознесіння Ісуса всім присутнім на горі з'явилися ангели, щоб повідати, що він через деякий час знову повернеться, і буде судити живих і мертвих. Також ангели передали, що Ісус буде піклуватися про своїх учнів, незважаючи на те, що не буде більше з'являтися їм в образі людини.
Традиції
Часто віруючі люди ще за день до свята відвідують храм, щоб висповідатися і причаститися.
Вознесіння закриває пасхальний період, в церквах читається святкова служба, яка починається напередодні ввечері. Під час літургії обов'язково читається Євангеліє від Марка, в якому описуються події зішестя Спасителя на небо. Літургію священики проводять обов'язково в білому одязі.
Оскільки в пасхальний період відмовляти в допомозі бідним людям – особливо тяжкий гріх, у Вознесіння варто також бути милосердними і подавати милостиню, не проходити повз нужденних.
Що стосується заборон, свято не передбачає особливого посту, оскільки припадає на четвер. Не забороняється займатися якою-небудь роботою по господарству і рукоділлям.
Для віруючих людей дуже важливо відвідати у це велике свято церкву.
Крім того, у Вознесіння існує традиція поминати покійних батьків. Для цього заздалегідь випікають спеціальне печиво у формі невеликих сходинок, а потім його відносять на могили батьків і у церкву.
Прикмети
Якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до дня Святого Михайла.
Дощова погода на Вознесіння віщує хвороби і неврожай.
Ранкова роса на Вознесіння подарує молодість і красу кожному, хто вмиється нею.
Незважаючи на те, що церковним статутом не заборонена ніяка господарська робота, у народі існує прикмета, що не варто робити нічого по дому, оскільки інакше невдачі не будуть покидати протягом року.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити