image
13 Жовтня 2021 | 09:24

У Луцьку доведеться платити за зрізані дерева (ВІДЕО)

Це не штраф, а відновна вартість зелених насаджень. Здебільшого оплачувати її повинні забудовники, які знищують дерева для власних цілей. Щоправда, розмір сплати не змінювався роками. Врешті луцькі екологи взялися вносити зміни у відповідний акт. Стосуються вони не лише цін. Адже відтепер платити доведеться за зрізані дерева не лише у Луцьку, а й приєднаних громадах.

Про це пише 12 канал.

Вартість зрізаного дерева залежить від розташування дерева. Щодо Луцька – змін немає: чим ближче до центру – тим вища ціна. Таким чином позонували і приєднані громади.

«У селищі міського типу Рокині вводимо першу зону містобудівної цінності. На території таких населених пунктів, як Жидичин, Княгининок, Забороль, Прилуцьке вводиться середня зона містобудівної цінності. Вся інша територія громади та інші села відносяться до третьої зони містобудівної цінності», – розповідає начальниця відділу екології Луцької міської ради Оксана Лисак.

Тобто, у першій зоні – коефіцієнт вищий, ніж у периферійній. Втім, на відновну вартість впливатиме і вік дерева. Достеменно визначити його – неможливо, тож луцькі екологи запозичили підхід інших областей України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шкідливі викиди на Гнідавському цукровому заводі важко зафіксувати лабораторно, – чиновниця

Фіксованої цифри немає, тож щоразу визначати відновну вартість кожного дерева будуть фахівці за спеціальною формулою. Втім, зі змінами у регуляторному акті ціни збільшаться в рази.

А це – значне поповнення скарбниці, за рахунок якого, запевняють екологи, активно озеленюватимуть Луцьк та приєднані громади надалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стіну луцького будинку прикрасив новий мурал (ФОТО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити