image
 |  225 29 Вересня 2023 | 08:28

У Луцьку презентували книгу про відомого українського художника XX століття (ФОТО)

У художньому музеї міста Луцька відбулася презентація книги Ярослава Кравченка «Школа Михайла Бойчука. Охрім Кравченко. Художник і час».

Презентацію книги проводив сам автор - син художника, професор Львівської національної академії мистецтв Ярослав Кравченко, - пише ВолиньUA.

Книга знайомить з багатогранною та своєрідною особистістю українського художника-монументаліста Охріма Кравченка, якому не дали можливості проявити свій талант на стінах громадських будівель, та художника-педагога, якого не допускали до викладацької роботи в мистецьких навчальних закладах у період сталінсько-брежнєвського терору.

У мононографії «Школа Михайла Бойчука. Охрім Кравченко. Художник і час» зроблено спробу цілісно відтворити постать і творчість одного з уцілілих учнів Школи – Охріма Кравченка (1903–1985). Про його життя в мистецтві розказано на тлі значних історичних подій та колізій суперечливого ХХ століття в колі відомих діячів українського національного руху. Охрім Кравченко зазнав переслідувань у роки комуністичної російської імперії. Був відправлений у табори в 1930- ті роки. Попри утиски митець завжди зберігав свою громадянську позицію та творчу незалежність. Сповідував власний стиль і не творив у дусі офіційного соцреалізму. Через це його твори часто не хотіли брати на виставки у добу радянської імперії.

Окрім творів художника монографія містить низку приватних фотографій – документальних свідчень доби. Видання призначене для мистецтвознавців, істориків культури, педагогів та студентів мистецьких навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться українським образотворчим мистецтвом ХХ століття.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити