Привид Києва, тризуб і вишиванка: нова епоха в тату-індустрії. Дедалі частіше українці приходять набивати саме патріотичні малюнки. Утім, нещодано в одну зі студій Луцька завітали гості з Литви, аби зробити свої перші татуювання.
Голкою, але не з нитками, а з чорнилом. Візерунок української вишиванки з’являється на зап’ясті Павла. Хлопець ділиться: над ескізом татуювання роздумував ще до початку повномасштабної війни в Україні.
«Щоб був якийсь сенс в цьому. Якраз війна, і вирішив набити патріотичне – в цьому є і сенс, і тому що я українець», – розповідає Павло Данилюк.
Вишиванка, тризуби і гучні гасла. іІз початком війни дедалі частіше у тату-салони приходять саме по патріотичні зображення – підіймати національний дух та показувати світу: я українець!
«Більшість людей замість звичайних тату почали бити саме патріотичні. Тобто так змінили свій погляд саме на тату», – каже тату-майстер Дмитро Королюк.
Частіше почали робити й кольорові тату: червоно-чорні, як вишиванка, або ж традиційні синьо-жовті.
«Найоригінальніше, що в мене було, зі всіх, – це привид Києва. Я бив портрет, літак, робив жовто-блакитний фон», – пригадує майстер.
Не українці єдині. Такий ескіз, показує Дмитро, обрали литовці, які до Луцька приїхали проводити навчання. Тризуб плавно переплітається із гербом Литви, таким чином увіковічнивши підтримку і єдність наших народів.
Кожне патріотичне тату піднімає дух не лише своєму власникові, а й нашим захисникам.
«З кожного тату патріотичного ми відправляєм кошти нашій армії», – запевняє Дмитро Королюк.
До слова, маленьке чи середнє тату коштує від тисячі гривень. Частенько люди залишають і більше, коли дізнаються, що значну частину грошей віддають Збройним силам. А багатьох така ініціатива навіть підштовхнула набити перші зображення на своєму тілі. Для тих, хто ще вагається, Дмитро розповів, де зробити тату, аби не було боляче.
А ескіз першого тату підібрати допоможуть і навіть придумати власний та унікальний. Усе, що залишається, – лише прийти.
Детальніше - у сюжеті 12 каналу.