image
 |  11 18 Квітня 2021 | 21:04

У Луцьку триває курс із перепідготовки ветеранів за спеціальністю «Кібербезпека»

Луцьк – друге місто в Україні, де ветерани АТО/ООС можуть пройти перепідготовку та підвищити кваліфікацію за спеціальністю «Кібербезпека».

Про це розповіла «Суспільному» координаторка проєкту Олена Івашко.

Нині на курсі 16 учасників бойових дій. Бійці проходять онлайн навчання на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Навчаються учасники АТО за спеціальністю «Кібербезпека» за гроші бюджетної програми Міністерства у справах ветеранів України спільно з Міжнародним фондом соціальної адаптації, розповіла координаторка проєкту. Професійна підготовка триватиме три місяці. Упродовж цього періоду учасники АТО, а це півтисячі академічних годин, мають опанувати інформаційні технології, технічні засоби з охорони різних об’єктів.

«Доволі затребувана спеціальність. Це може бути кіберполіція, в нас є учасники АТО військовослужбовці, які сьогодні працюють у військових частинах, прикордонній службі. Це навчання глибше, ніж інформаційні технології і реально знадобиться в їх роботі», – каже Олена Івашко.

Один з тих, хто бере участь у навчання учасник бойових дій. На війні його називали «Фізрук». Два роки Юрій Надашкевич служив у батальйоні «Айдар».

Повернувшись з передової, розповідає, працює інженером-технологом на одному із волинських підприємств. Каже: обрав спеціальність «Кібербезпека», бо це йому подобається: «спочатку йде системи стеження, які датчики вони використовують. Починається усе з початкового рівня. Так само йдуть практичні завдання з телефона».

Серед слухачів курсу також – керівник відділу в області Міністерства у справах ветеранів України Андрій Омельчук. Після закінчення пожежного училища, чоловік служив у пожежній охороні, а згодом здобув юридичну освіту. Каже: третина ветеранів досі непрацевлаштовані.

«Для ветеранів це є можливість влаштуватися на роботу. Така спеціальність – затребувана в бізнесі та й в інших структурах. Це дає можливість працевлаштуватися і в охоронну фірму, працювати системним адміністратором», – розповідає Андрій Омельчук.

Новий «пілотний» проєкт із професійної перепідготовки та соціальної адаптації учасників бойових дій нині крім Луцька, реалізується також в Дніпропетровській області. Координаторка проєкту на Волині розповіла: 29 червня в учасників АТО – випускний, вони отримають свідоцтво про підвищення кваліфікації за спеціальністю «Кібербезпека».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Прилісному одноголосно підтримали звернення щодо звільнення бранця Путіна та заборону колаборантів

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити