У Ківерцівській районній лікарні встановили кисневу бочку і облаштовують кисневу станцію. Її вартість – три мільйони гривень.
Про це кореспондентам «Суспільного» розповів керівник медичної установи Михайло Слижук.
Ківерцівська лікарня – установа першої хвилі, де надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію.
Кисень у лікарню постачають за допомогою кисневих балонів. Балони потрібно постійно заправляти киснем, бо вистачає їх на 2-3 години, — розповідає відповідальний за кисневу установку Василь Захарчук.
«Рахували, що в тій бочці буде 300 балонів. То тільки мені залишиться контролювати і все. Якщо кисень закінчиться, то балони стоятимуть і все переходитиме автоматично з бочки на балони кисневі», – каже відповідальний за установку.
Кисневу станцію облаштовують за гроші благодійників. Нині у приміщення, де облаштовуватимуть кисневу станцію, триває ремонт.
«У лікарні є ліжка з киснем. Є 30 кисневих точок, які підведені до кожного ліжка. Так само лікуються хворі в реанімаційному відділенні, яке розраховане на 6 ліжок. Також до кожного ліжка підведений кисень централізовано», – розповідає керівник медичної установи.
Аби медзаклад на 80 відсотків був забезпечений медичним киснем, потрібно запустити в роботу ще й кисневу бочку. Лікарі кажуть: заявку на отримання рідкого кисню, який мають привезти з Львівського хімічного заводу, уже подали.
Нині на стаціонарному лікуванні, у двох інфекційних відділеннях Ківерцівської лікарні перебуває 36 хворих. Загалом у Ківерцівській громаді проживає майже 30 тисяч жителів. З них, за словами Михайла Слижука, упродовж року пролікували майже 600 хворих на коронавірусну інфекцію.
Нагадаємо, на початку квітня в обласній інфекційній лікарні у Луцьку були проблеми з киснем. Важких хворих переводили в інші заклади. Причиною цього стали проблеми із постачанням кисню до інфекційної лікарні через аварію на львівському заводі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині – складна ситуація з COVID-19: у яких районах?